Штетите на грозјето и праските во Росоманско од градот се од 20 до 100 проценти

2 копии

Врнежите од град кои паднаа неодамна во Росоманско направија сериозни штети врз насадите со праски и лозја, а оштетувања има и кај градинарските култури. ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии
2 копии

Од 20 до 100 процентни се оштетувањата на земјоделските имоти од градот кој падна пред неколку дена во Росоманско. Драганчо Николов, советник во кавадаречката ...
| | веќе видена | слични

Останато

Договорот од Преспа овозможува напредок и подготовка за иднината, се вели во директната видео порака на францускиот Претседател, Емануел Макрон до граѓаните на ...
сите 49 | | | веќе видена

ИФФК „Браќа Манаки“-Битола го претстави македонскиот краток филм „Љубовникот“ на режисерот Игор Иванов-Изи кој во фестивалскиот прес центар изјави дека идејата ...
сите 156 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев оствари средба со претставници и припадници на заедниците на Бошњаци и Горани во Македонија и ...
сите 38 | | | веќе видена

Со цел Зоолошката градина во Скопје да добие еден сосема нoв и убав лик, деновиве е поставена нова урбана опрема. Опрема се состои од нови клупи, каде ...
сите 29 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Штетите на грозјето и праските во Росоманско од градот се од 20 до 100 проценти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: