Вин Дизел за починатиот пријател: Имаше моменти кога знаевме да се смееме како деца

Актерот Вин Дизел на својот Фејсбук профил објави фотографија од него и неговиот неодамна починати пријател Пол Вокер. „Имаше моменти во кои знаевме да се смееме и како деца… Постигнавме толку многу во 2013г… болна е празнината што ја остави неговото отсуство“, напиша Дизел под фотографијата. На својот профил тој исто така објави дека седмото продолжение на филмот „Fast And Furious“ ќе дојде во кината на 10-ти април 2015г. Да се потсетиме, 40-годишниот Пол Вокер загина на 30-ти ноември во сообраќајна несреќа, откако неговиот пријател и возач на автомобилот Porsche GT, Роџер Родас, изгуби контрола над возилото. Несреќата се случи во Валенсија, Калифорнија.
| | веќе видена | слични

Брајан О'Конер, полицискиот детектив, а подоцна и агент на ФБИ кој во филмскиот серијал "Брзи и бесни" го глумеше неодмна трагично загинатиот актер, Пол Вокер, нема да биде убиен, туку ќе биде пензиониран. Вокер и неговиот пријател Роер Родас загинаа на први декември минатата година во сообраќајна несреќа во Лос Анџелес додека возеле со над 100 на час. Смртта на Пол Вокер за стопираше продукцијата на седмото продолжение од серијалот "Брзи и бесни" иако режисерот Џејмс Ван потврди дека филмот ќе биде завршен. Сценаристот Крис Морган моментално го менува сценариото за да ги вклопи снимките кои Вокер ги сними пред загинувањето во новата приказна. Медиумите пренесуваат дека во новата верзија О'Конер ќе се пензионира, и сигурно нема да биде убиен. Продуцентите наведуваат дека вредно работат со Морган за излегувањето на овој лик од франшизата да ги задоволи долгогодишните обожаватели на "Брзи и бесни". Седмото продолжение на овој филм ќе биде прикажано на 10 април 2015 година.
| | веќе видена | слични

Помина извесно време од смртта на актерот Пол Вокер и сè досега Universal не знаеше што да прави со ликот кој тој го толкуваше во „Fast & Furious“. Имаше гласини дека братот на Пол, Коди, ќе ги досними сцените потребни за да се дозаврши седмото продолжение, но според она што го пренесува Hollywood Reporter, за ликот на Брајан О’Конор е смислена поинаква опција. Според веста, продуцентите и режисерот одлучиле да ги искористат снимките што Вокер ги снимил до својата смрт и наместо да ја искористат опцијата за ликот на О'Конор да загине или Коди да ги досними сцените, тие ќе го пратат во пензија. Ликот на О'Конор во седмото продолжение кое премиерно ќе биде прикажано во април 2015-та година, ќе се повлече од лудиот живот исполнет со трки и така екипата и публиката ќе се збогува од актерот кој загина на 30.ноември во сообраќајна несреќа.
| | веќе видена | слични
3 копии

Обдукцијата на актерот на Брзи и бесни, Пол Вокер, покажа дека тој целосно изгорел во автомобилот и дека сите коски му биле скршени. На телото на актерот биле скршени сите коски, а тој изгорел до непрепознатливост од експлозијата која следувала по ударот. Неговото тело беше пронајдено на совозачкото место во одбранбен став што покажува дека се обидел некако да се заштити. Десниот рачен зглоб му бил напукнат, левата рака скршена. Имал скршеници на речиси секоја коска, вилицата, ребрата, како и фрактура на главата. Во телата на Пол Вокер и неговиот пријател кој го управувал автомобилот не се пронајдени алкохол ниту дрога.
| | веќе видена | слични

Останато

„Во Апелацискиот суд каде што судиите имаат одговорност за тоа во кој правец ќе продолжи да се движи македонското судство: Дали ќе се издигне над состојбите и ...
сите 348 | | | веќе видена

Според непотврдена информација, евентуалното бегство на поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков било поврзано со лица од Унгарија, Молдавија и ...
сите 78 | | | веќе видена

Азилот што го доби екс премиерот Никола Груевски му дава право слободно да се движи само на унгарска територија, но не и надвор од неа – објаснува за Нова ...
сите 466 | | | веќе видена

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на прес конференцијата на Наум Стоилковски Македонија е единствена држава во Европа ...
сите 110 | | | веќе видена

„Неодговорноста на СДСМ дозволува вистинска еколошка катастрофа во Охридското езеро. Десетици тони плашица веќе неколку дена е заробена во каналот Студенчишта, ...
сите 50 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 33 | | | веќе видена

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Димче Арсовски од ВМРО-ДПМНЕ.„За разлика од владеењето на ВМРО-ДПМНЕ кога парите на граѓаните се ...
сите 264 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вин Дизел за починатиот пријател: Имаше моменти кога знаевме да се смееме како деца

Од:
До кого (е-маил):
Порака: