Биелса објасни зошто го извади од игра Алиоски по само 45 минути игра

Искусниот фудбалски стратег е познат по тоа што не размислува многу за да повлече потег и да промени нешто во тимот, доколку тој не игра според неговите барања ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Убавата акција на Лидс која Езгјан Алиски мајсторски ја заврши за предност од 2-0 на гостувањето кај Норич придонесе Македонецот да добие признание за гол на ...
| | веќе видена | слични

Езџан Алиоски беше жртва во тактичките замисли на тренерот Марсело Биелса на минатонеделниот натпревар против Свонси на кој Македонецот беше повлечен од игра ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На синоќешното гласање доверба во грчкиот Парламент, Алексис Ципрас со 151 гласа „за“, доби поддршка за неговата влада. Од пратениците, 148 гласаа „против“, а ...
сите 724 | | | веќе видена

Правилната форма на државјанството напишано на личните документи на албански јазик треба да биде државјанство „на Македонија“ („E Maqedonisë”), а не како што ...
сите 106 | | | веќе видена

Портпаролот на Бачев, Христијан Мицкоски бадијала се дообјаснува, нека се спрема за пораз на какви било избори Мицкоски повторно си ги дообјаснува своите ...
сите 326 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче вчера соопшти на граѓаните дека заврши увидот на инспекторите од Агенцијата за лекови, во сите места каде биле ...
сите 201 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Биелса објасни зошто го извади од игра Алиоски по само 45 минути игра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: