Автоматски менувачи на ZF дел од дизел скандалот

7 копии

Активисти за заштита на човековата околина денеска се обидоа да предизвикаат хаос во пет британски градови и да ја присилат владата да дејствува во спречување ...
| | веќе видена | слични

Ланецот на супермаркети, Lidl ќе инвестира еден милион евра во инсталација на 4.364 сончеви панели во својот дистрибутивен центар којшто се гради во Ирска, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Го поздравувам усвојувањето на повеќе реформски закони, вклучително и Законот за јавно обвинителство. Нивната имплементација треба да го зајакне владеењето на ...
сите 658 | | | веќе видена

Разрешувањето на министерката за труд и социјала Рашела Мизрахи покажува дека моделот на Пржинска влада не функционира и треба да се размислува за негово ...
сите 342 | | | веќе видена

Пратеникот од редовите на ВМРО ДПМНЕ, Трајко Вељановски денеска од собраниската говорница запраша како може заменик министер за локална самоуправа да го брани ...
сите 274 | | | веќе видена

Пред седиштето на НАТО се прават последните подготовки за подигнување на знамето на Северна Македонија како 30. членка на Алијансата. Во неделата Собранието го ...
сите 370 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ Зоран Заев, во интервју за гостиварската телевизија „Глоби“, одговораше на повеќе прашања во врска со правосудството, усвојувањето на ...
сите 171 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Автоматски менувачи на ZF дел од дизел скандалот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: