Сопругата на Путин: Мојот сопруг е вампир!


Писателката Ирена Пиетч пишува книга во која ќе има детали за бракот на Људмила и Путин. Како што пишува во книгата, во еден разговор со авторката, Људмила изјавила дека Путин е вистински вампир. - Путин е прав вампир, рекла Људмила за сопругот. Воедно, во книгата пишува дека Људмила на една другарка и рекла дека Путин е единстевиот маж кој не пиел и не ја тепал. Од друга страна Путин изјавил дека кој ќе издржи три дена со Људмила, треба да му се подигне споменик.
| | веќе видена | слични

Велика Британија и Германија ќе го искористат самитот на водечките економски сили Г8 за да извршат притисок врз рускиот претседател Владимир Путин да влијае на владата на сирискиот претседател Башар Асад како би дошло до смирување на судирите во Сирија. - Путин има специјална одговорност и особено влијание да допринесе врз смирувањето на насилството, бидејќи Русија ја снабдува Сирија со оружје, поради тоа лидерите на самитот ќе извршат притисок врз него, изјавил еден германски функционер.
| | веќе видена | слични

Људмила во една прилика за својот сопруг рече дека е вампир, но ниту тој не и остана должен па рече „кој ќе помине три недели со неа, треба да му се направи споменик„, пренесува Москва тајмс. Книгата насловена како „Тенки пријателства„, на авторката Ирене Питч, некогашна пријателка на двојката Путин, говори за односот на сопружниците, кои минатиот четврток неочекувано најавија развод на бракот. Госпоѓата Путин во една прилика на Ирене и рекла дека Владимир е „за жал вампир„, а рускиот и врати со истата мера. Сепак, Људмила го објаснуваше Путин како вистинскиот маж за неа, затоа што не пиел и не ја тепал, а и сметаше што ноќите ги поминувал со своите пријатели додека таа го послужувала. Интересно е тоа што таа го имала вниманието на Путин само кога зборувала за астролошки знаци, но тоа за неа не било доволно. Таа се жалела дека Путин го прекршил ветувањето дека ќе се држи подалеку од шпионскиот свет, кога во 1998 година се согласил да дојде на челото на ФСБ. Таа била длабоко погодена со таа ситуација, ...
| | веќе видена | слични

Книгата “Кршливи пријателства” на авторката Ирене Пјетш, некогашна пријателка на Владимир и Људмила Путин, дава увид во односот на овој брачен пар, кој минатиот четврток неочекувано објави дека се разведува. Људмила Путин наводно во еден разговор со Ирене низ шега рекла дека нејзиниот сопруг “за жал е вампир”, а рускиот претседател изјавил дека “секој кој ќе издржи три недели со Људмила заслужува да му се подигне споменик”. Наскоро поранешната сопруга на Путин била фасцинирана од астрологијата, што го нервирало претседателот, кој веднаш се нервирал кога ќе почнело да се зборува за зодијак и астролошки знаци. Људмила на својата пријателка и’ се пожалила дека Владимир го прекршил своето ветување дека ќе се држи подалеку од шпионскиот свет кога во 1998 година се согласил да застане на чело на ФСБ. Таа била длабоко погодена од таа ситуација, мислејќи дека повеќе нема да може да се гледа со својот сопруг. Инаку, Људмила на својата пријателка и’ го опишувала Путин како вистинскиот маж за неа бидејќи ...
| | веќе видена | слични

На членовите на Меѓународното изложбено биро, Путин им се обрати говорејќи на англиски јазик, што е реткост. Не, далеку подобар е од Борат и звучи интересно, ама фацките кои ги прави додека збори се прајслес :)
| | веќе видена | слични

Претседателот на Русија, Владимир Путин им се обрати на членовите на Меѓународното изложбено биро на не баш сјаен англиски јазик, кој дополнително беше зачинет со силен руски акцент и изразени гримаси на лицето.
| | веќе видена | слични

Останато

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 427 | | | веќе видена

СДСМ е единствената партија во Европа која ја води лице, три пати аболицирано за тежок криминал и злоупотребувајќи ја моќта и институциите наредува политички ...
сите 306 | | | веќе видена

Синоќешниот протест пред Собранието против уставните измени за малку не ескалираше во насилство. Како што се чини ниту самите противници на овие измени, не ...
сите 84 | | | веќе видена

Во Студенчишкиот канал во Охрид каде денес поради недостаток на вода и кислород се гушат тони плашица, попладнево почна спасувањето на рибата. btr „Ние веднаш ...
сите 31 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 247 | | | веќе видена

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, вечерва изјави дека поранешниот премиер на Република Македонија, Никола Груевски од Македонија се упатил кон ...
сите 206 | | | веќе видена

Министерството за правда забрзано работи на комплетирање на потребната документација за екстрадиција на поранешниот премиер Никола Груевски, но не посочуваат ...
сите 292 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 57 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сопругата на Путин: Мојот сопруг е вампир!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: