Европа нема решение на повидок за азилантите


Ниту една средоземна земја не сака мигрантите кои се спасени на море да ги прими во своите пристаништа. За хуманитарните организации тоа претставува голем ...
| | веќе видена | слични

Европската Унија се подготвува за дводневниот самит којшто утре започнува во Брисел, а разликите околу имиграциoната политика се чини дека ќе бидат мошне тешко ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Премиерот на Малта Џозеф Мускат изјави денеска дека на хуманитарниот брод „Лајфлајн“ ќе му биде дозволено да влезе во пристаниште на Малта и дека мигрантите ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Германски спасувачки брод со повеќе од 200 мигранти по шест дена чекање во Медитеранот беше примен од Малта. Бродот се наоѓал на отворено море бидејќи земјите ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Европската унија се соочува со егзистенцијална криза и може да се распадне за една година, изјави италијанскиот вицепремиер и министер за внатрешни работи, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пред да започне вакцинацијата против мали сипаници на децата и по скопските училишта в понеделник, на родителите прво ќе им биде одржана лекција за важноста на ...
сите 167 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Европа нема решение на повидок за азилантите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: