ЕКСКЛУЗИВНО: Еве детали од снимките и броењето пари за рекет


2 копии
3 копии

Рекетот на групата Боки 13, Зоран Милевски Кичеец и шефицата на СЈО Катица Јанева, не завршил кај бизнисменот Јордан Камчев кој случајот го пријавил во ...
| | веќе видена | слични

Специјалното јавно обвинителство денеска на прес конференција ја поддржа бората против криминалот и посочи дека досега немаат информации за вмешаност на ...
| | веќе видена | слични

Повеќе македонски бизнисмени во изминатиот период платиле повеќе од пет милиони евра рекет на групата којашто ја сочинува Бојан Јовановски, попознат како Боки ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Денес, со почеток во 14 часот и 30 минути, во просториите на Јавното обвинителство за гонење на кривични дела поврзани и кои произлегуваат од содржината на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Има многу имиња кои се шпекулираат во јавноста поврзани со случајот „Рекет“, но главното име на нарачателот се уште никој не го споменува. Според мене главниот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сметам дека мојот исказ ќе придонесе за развој на истрагата, во делот на настаните поврзани со предметот „Поштенска банка“, изјави обвинителот Бурим Рустеми од ...
сите 657 | | | веќе видена

Шефицата на СЈО во оставка Катица Јанева , чиј глас се слуша во објавените разговори во случајот „Рекет“ е повикана на сослушување во скопското обвинителство. ...
сите 248 | | | веќе видена

Ајде сега Христијан Мицкоски нека излезе пред граѓаните и нека признае дека во Унгарија се сретнал и со Никола Груевски? Дали Мицкоски во Унгарија и во ...
сите 477 | | | веќе видена

Се работи за класична стапица со која македонските власти се обидуваат полесно да дојдат до имињата на нејзините противници, на луѓето од опозицијата. Се ...
сите 159 | | | веќе видена

„Интересен феномен. Со продолжено или панично движење подлабоко се тоне во живиот песок“. Ова е денешниот фејсбук-пост на обвинителката Ленче Ристоска, без ...
сите 116 | | | веќе видена

Очигледно нестручноста на Зоран Атанасов и раководните структури во АХВ е толку голема што не го познаваат ниту Законот за ветеринарно здравје, по кој треба да ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕКСКЛУЗИВНО: Еве детали од снимките и броењето пари за рекет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: