Личните документи нема да се менуваат, се додека не им истече важноста


2 копии

Личните документи нема да се менуваат, се додека не им истече важноста, доколку и Македонија и Грција ги ратификуваат договорите за менување на името на ...
| | веќе видена | слични

Исцрпен, но задоволен. Ден по постигнатиот договор, грчкиот премиер Ципрас, накусо го информираше директорот на европскиот стабилизациски механизам, Клаус ...
| | веќе видена | слични

Нема повеќе да има МАНУ, МРТ, МНТ, АРМ... Со Договорот кој вчера телефонски го запечатија Заев и Ципрас предвидена е промена на имињата на сите владини и други ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Нема да има уривање на споменици од проектот Скопје 2014 година, туку ќе има преименувања, најави владиниот портпарол Миле Бошњаковски. Споменикот Воин на коњ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Портпаролот на Владата, Миле Бошњаковски, денеска на прес конференција, одговарајќи на прашање дали има пресметки колку државата ќе ја чини новото име, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

„Договорот не предвидува транскрипција на новото име на латинично писмо, како што напишаа грчките медиуми, повикувајќи се на толкување од нивната Влада, туку ...
| | веќе видена | слични
9 копии
повеќе

Останато

Мнозинството Грци се против потпишаниот историски договор за името меѓу Грција и Македонија, објавија грчките медиуми.Тие не сакаат соседната земја да го ...
сите 201 | | | веќе видена

САД имаат проблеми со Германија и Франција, а оттаму и со целата Европска унија и излегувањето на Британија ги остава без клучно влијание одвнатре во Унијата, ...
сите 50 | | | веќе видена

Дваесет и деветгодишниот тетовец М.Н. рано изутрината е приведен откако нападнал полициски службеник пред угостителски објект во Тетово. МВР информира дека ...
сите 171 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Личните документи нема да се менуваат, се додека не им истече важноста

Од:
До кого (е-маил):
Порака: