ОЈО отвори постапка за крадецот што откина златен ланец од врат, па скокна во Вардар

3 копии

Јавното обвинителство поведе постапка против лицето кое пред три дена по извршена тешка кражба се обиде да побегне влегувајќи во водите на Вардар, но беше ...
| | веќе видена | слични

Јавното обвинителство бара притвор за крадецот кој се обиде да и’избега на полицијата влегувајќи во водите на Вардар, но не успеа, откако беше совладан од ...
| | веќе видена | слични

Скопското обвинителство поведе постапка против Од Обвинителството јавија дека станува збор за 44-годишен жител на Скопје кој е осомничен за извршување на тешка ...
| | веќе видена | слични

Скопското обвинителство поведе постапка против лицето кое беше уапсено пред три дена од страна на полициска службеничка, која пливаше по него во Вардар за да ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во последните неколку недели секојдневно во земјава се бележат по речиси двесте нови случаи на заразени со Ковид-19. И покрај мерките за носење маска и држење ...
сите 544 | | | веќе видена

На 15 јули одлучуваме дали ќе одиме напред или ќе се враќаме назад! Одлучуваме дали ќе продолжат да растат платите или ќе се полнат џебовите на луѓето на ...
сите 275 | | | веќе видена

На јутјуб каналот „Обнова на режимот“, денеска се објавени четири нови аудио снимки на кои се слуша гласот на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, кој, ...
сите 78 | | | веќе видена

Среќа што на време „сфатил“ дека разговорот со Грета е пранк и „молчел“, коментира пораншената министерка за култура Ганка Цветанова за аудито во кое тогашниот ...
сите 66 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОЈО отвори постапка за крадецот што откина златен ланец од врат, па скокна во Вардар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: