Кендис Сванепул лансира сопствен бренд на костими за капење

Популарниот ангел на „Викторија сикрет“ одлучи да се впушти во уште една улога – дизајнер. Новиот бренд го носи името Tropic of C и ќе почне со работа идниот месец. Очекуваме дека оваа колекција на Кендис да биде доста успешна и посакуваме многу успех и во дизајнерството. Текст: А. Велјановска
| | веќе видена | слични

Имаше еден „скандалозен момент“ на Зимските олимписки игри во 1988 година, кој ги промени правилата на женски костуми на натрпеварувањата во уметничко лизгање кои беа класични и прифатливи претходно, во изминатата деценија ипол. Тоа беше кога Катарина Вит, натрпреварувачката од Источна Германија, настапи во син костим, украсен со пердуви на струкот, кои имаа функција на здолниште и кои едвај го покриваа задниот дел додека таа се движеше низ мразот. Скандалозниот костим за настап на Катарина Вит Како резултат на тоа, ИСУ ги постави таканаречените „Правила на Катарина“. Комисијата донесе одлука дека е задолжително жените кои се натрпеваруваат во уметничко лизгање да носат здолниште што ги покрива колковите и задникот. Но, Вит не беше единствената која ги навреди деликатните чувства на судиите. Истата таа година натрпеварувачката од САД, Деби Томас, излезе на мразот облечена во црн костим, како „боди“, секако без сукњичка, и тогаш беше ставена забрана за настапувања без здолништа. Ова забрана беше тргната дури ...
| | веќе видена | слични

Ангелот на Викторија сикрет, Кендис Свонепул, стана дизајнерка на костими за капење. Колекцијата е насловена Tropic of C, а акцентот е на тропските мотиви. Костимите за капење дизајнирани од Кендис малку сокриваат, односно отркиваат добар дел од телото и се карактеристични по високите отвори кај колковите. На својот Инстаграм профил моделот напиша дека едвај го чека летото и лансирањето на нејзината колекција кое е предвидено веќе во март. MакMода
| | веќе видена | слични

Канадската тенисерка во возбудлива романса... Тенисерката Жени Бушар има 23 години,која работи и како модел за костими за капење е забележена неодамна на плажа во Мајами со непозната машка особа.Како што пишува англиското списание Експрес тенисерската ѕвезда е во врска со 20 годишниот студент Џон Герк,а нивното запознавање започнало на многу необичен начин преку интернет. Имено,Жени направила опклада на Твитер со Џон дека клубот Атланта ќе ги победи Патриотс во Супербол на америчкиот фудбал.Џон кој навивал за Патриотс напишал дека ако победи неговиот тим,ќе излезат на состанок и еве веќе повеќе од десет месеци се во возбудлива врска.
| | веќе видена | слични

Останато

Памела Андерсон беше гостинка на синоќешната вечера на фудбалскиот клуб Олимпик од Марсеј , каде се собирала помош за сиромашните деца од градот. наеднаш , во ...
сите 225 | | | веќе видена

Дали потпретседателот на СДСМ Мухамед Зекири прави пуч во ИВЗ или во партијата? Во екот на изборната кампања Зекири бара чистка во неговата матична партија, а ...
сите 365 | | | веќе видена

Како исходот од првиот круг на македонските претседателски избори ќе влијае на политичките елити, на вториот круг, и воопшто на политичката ситуација во ...
сите 290 | | | веќе видена

Почна пријавувањето на болните и изнемоштени лица, кои во првиот круг на претседателските избори биле спречени да се пријават во Општинската изборна комисија. ...
сите 229 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кендис Сванепул лансира сопствен бренд на костими за капење

Од:
До кого (е-маил):
Порака: