Убиени двајца палестински тинејџери во израелски воздушен напад врз Газа


2 копии

Двајца Палестинци, на возраст од 15 и 16 години, беа убиени при израелски воздушен напад на зграда во западниот дел на градот Газа, објави Министерството за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии
2 копии

Израелската војска спроведе голема операција и изведе голем број на воздушни напади на Појасот Газа. Од израелската војска синоќа потврдија дека започнале ...
| | веќе видена | слични

Нападите кои траат повеќе од два часа, војската ги нарече одговор на „сериозниот“ пограничен инцидент, чии детали засега не се објавуваат. „Војската на Израел ...
| | веќе видена | слични

Израелската армија и екстремистите во појасот Газа се судрија три дена откако стапи на сила неофицијалниот прекин на огнот. Со овој договор требаше да се стави ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Израел го затвори единствениот премин за размена на стока со Појасот Газа, како одговор на нападите на екстремистичката група Хамас, и покрај тоа што групата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во 23 часот и 6 минути заврши рочиштето во Кривичниот суд за „крвавиот четврток". Во судскиот процес кој траеше 13 часа последен сведочеше актуелниот директор ...
сите 205 | | | веќе видена

ДА Кристина, можат да живеат поубаво. Затоа ајде на 30 септември да избереме ЗА европска Македонија. За нашите деца, за идните генерации! #ИзлезиЗА
сите 140 | | | веќе видена

Соопштение од Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајлоски денеска ...
сите 305 | | | веќе видена

Доколку пратениците од опозицијата одбијат да гласаат за уставни измени во согласност со Преспанскиот договор, во случај на референдумот да има цензус и ...
сите 92 | | | веќе видена

Михаил Рот, државниот министер задолжен за Европа во рамките на министерството за надворешни работи на Сојузна Република Германија, придружуван од германскиот ...
сите 44 | | | веќе видена

Успех за Овен, Бик се додворува на Близнаци, Ракот ужива со Скорпија, добри аспекти за Лав, Девица победува Риба, Терезија во љубов со Јарец, на Стрелецот ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Убиени двајца палестински тинејџери во израелски воздушен напад врз Газа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: