Либан: Спасени 32 мигранти на Медитеранот


7 копии
4 копии

Бродот на албанската Воена морнарица за кус временски рок учествувал во две одделни спасувачки операции во водите на Егејското Море, во кои се спасени 73 ...
| | веќе видена | слични
7 копии
5 копии

Германските власти депортирале трипати повеќе кандидати за азил во други европски земји оваа година во однос на 2017 година, покажува документ на германското ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Тројца мигранти се удавија, а 354 се спасени со девет чамци од води близу Шпанија, соопшти спасувачката служба. Шпанската крајбрежна стража извлекла од морето ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Останато

Вкупно 171 предмет презело Јавното обвинителство на Република Северна Македонија од Специјалното јавно обвинителство, велат од ЈОРСМ за МИА. – Јавното ...
сите 145 | | | веќе видена

Немаат само тинејџерите “влажни соништа“и возрасните можат да го доживеат врвот во сон, потврдува науката...Можеби оваа теорија за доживување на “врв“ кога сте ...
сите 34 | | | веќе видена

На својот Твитер профил, премиерот Зоран Заев објави линк до извадок од документарниот филм на Би-Би-Си за креаторите на лажни вести од Велес. Заев пишува: ...
сите 50 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Либан: Спасени 32 мигранти на Медитеранот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: