Оставките на членовите на ДИК пред Собранието


11 копии
3 копии

Дали е правно возможно промена на уставното име на Македонија во законодавниот дом, само затоа што граѓаните им дале доверба на дел од народните избраници. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги исплатила околу 122.000 евра за надоместоци на членови на Советот на Агенцијата, во текот на изминатата ...
| | веќе видена | слични

Ермира Асани - Салија од БЕСА е единствен член на Државната изборна комисија кој не поднела оставка. Таа влезе во ДИК по предлог на БЕСА која има 5 пратеници ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Оставките на ДИК закомплицираа многу работи во Собранието. Претседател на Комисијата за избори и именувања која треба да ги верификува оставките и препрати на ...
| | веќе видена | слични

Без двотретинско мнозинство во законодавниот дом не можат да бидат констатирани оставките на членовите на ДИК и избран новиот состав. Без двотретинско ...
| | веќе видена | слични

Новиот состав на ДИК, но и новиот концепт кој го заговара власта за функционирање на ДИК како и измена на изборниот законик со кој ќе се намалат привилегиите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Уште на 2 јули 2017 Специјалното јавно обвинистелство (СЈО) констатирало дека има опасност од бегство на обвинетите Миле Јанакиески и Кирил Божиновски во ...
сите 269 | | | веќе видена

Претседателот на Франција, Емануел Макрон изјави синоќа дека Франција и САД би требало меѓусебно да се почитуваат, како што им доликува на едни долгогодишни ...
сите 244 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицковски вечерва во Гостивар, коментирајќи ги последните случувања во државата, оцени дека Владата не ја води државата ...
сите 283 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Оставките на членовите на ДИК пред Собранието

Од:
До кого (е-маил):
Порака: