„Виталиа“ продавала соја со ГМО


10 копии

Од оваа институција излегоа со тврдење дека најверојатно се работи за нелегално внесени количини, затоа што ниедна сорта што се произведува во нашата земја, ...
| | веќе видена | слични

Колкава количина на Генетски модифицирана храна влегува и се продава низ Македонија? По случајот со уловената соја со ГМО увезена од Србија, наредена е детална ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

Казни од пет илјади евра за увоз и пуштање во промет на Генетски модифицирана храна ќе добијат компаниите „Виталиа“, „КАМ“ и „Сопродекс“. Санкциите следат ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Европската Унија дозволува минимум концентрација на ГМО во храната и сè што е под 0,9 отсто се третира како НОН ГМО.. Со новиот правилник во Македонија донесен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Компанијата „Виталиа“ попладнево се огласи во врска со резултатите од суперанализите на Агенцијата за храна и ветеринарство ГМО (генетски модифицирани ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По повод патрониот празник на ООУ „Климент Охридски“, делегација од Општина Прилеп предводена од градоначалникот Илија Јованоски и од училиштето викендов ...
сите 132 | | | веќе видена

До вторник ќе преовладува претежно облачно време со повремени врнежи со променлив интензитет. Пообилни врнежи од снег ќе има во недела и вторник и ќе се ...
сите 207 | | | веќе видена

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов на 28 декември, во 12 часот, ќе има редовно годишно обраќање пред пратениците во Собранието. Известувањето ...
сите 118 | | | веќе видена

Италијанскиот премиер Џузепе Конте потврди дека младиот новинар Антониo Мегализи им подлегнал на повреди здобиени за време на нападот на божиќниот панаѓур во ...
сите 137 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев е уверен дека има поддршка од пратениците за да се заврши процесот на уставни измени и да се имплементира Договорот од Преспа „Видовте ...
сите 158 | | | веќе видена

Обидите на британската премиерка Тереза Меј да добие гаранции од ЕУ за својот договор за брегзит, нејзините противници го прогласија за срамен неуспех, кој не ...
сите 375 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Виталиа“ продавала соја со ГМО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: