Honor 10 доаѓа на 15 мај!


Изгледа дека оваа година, речиси сите компании планираат да ги претстават своите нови уреди порано од вообичаено... Обично, Honor ги претставува новите уреди во вториот квартал од годината и оваа година нема промени. Но, за разлика од претходната година кога Honor 9 беше претставен во средина на јуни, неговиот следбеник, Honor 10, ќе се појави еден месец порано. Компанијата веќе започна да праќа покани за настанот кој ќе се одржи на 15 мај во Лондон и најверојатно ќе се фокусира само на еден уред - Honor 10. Благодарение на поканата, дознавме дека ќе вклучува AI функции, најверојатно слични како оние кај Huawei Mate 10 и P20. Покрај датумот на претставување, други информации за уредот не се познати.
| | веќе видена | слични

Од LG велат дека G7 ќе биде револуција во однос на V30S и ќе понуди подобра меѓусебна поврзаност со уредите, а како и сите поголеми телефони, и G7 ќе добие „заб“ на екранот. Откако протекоа речиси сите детали за седмата генерација на телефоните од G серијата на LG, од јужнокорејската компанија службено потврдија дека новиот телефон ќе има целосен назив LG G7 Thinq. Како што е познато, телефонот ќе ја има својата премиера на 2-ри мај во Њујорк, а ознаката Thinq се поврзува со линијата на уреди LG кои што користат вештачка интелигенција за да понудат понапредни можности. „Со паметниот телефон LG G7 Thinq, компанијата продолжува да ги исполнува своите ветувања за напредни технологии кои што благодарение на вештачката интелигенција, сигурно ќе ги задоволат потребите на корисниците“, изјави Хванг Јеонг-Хван, претседател на LG Electronics Mobile Communications. Како што дознава Android Headlines каде што ги објавија и првите фотографии од новиот LG G7, уредот ќе има „заб“ на врвот од екранот кој што за разлика од ...
| | веќе видена | слични

Новиот смартфон на Samsung Mobile кој недоамна се дозна дека ќе се вика Samsung Galaxy A6+ (2018) го доби Wi-Fi сертификатот, со што ги помина и последните чекори пред да биде официјално презентиран на пазарот и пуштен во продажба. Како главни адути Samsung Galaxy A6+ (2018) ќе ги има Infinity Display со размер од 18:9, со резолуција од 2220x1080 пиксели, Snapdragon 625 процесор со осум-јадра, 4 GB RAM, 32 GB основна вградена меморија, како и големина на екранот од 6 инчи.
| | веќе видена | слични

Тројна камера ќе има и iPhone за една година... Huawei p20 Pro е првиот бренд во светот со три камери од задната страна како паметен телефон. Се разбира, веднаш се шпекулира и дали Apple ќе почне со производство на смартфони со повеќе камери на едно место. Компанијата на Стив Џобс во своето време беше лидер на промените и напредната технологија. Сега веќе се зборува и дека за една година оваа гигантска компанија ќе има исто така модел со три камери.
| | веќе видена | слични
3 копии

Официјалната премиера на Samsung Galaxy Note 9 се очекува да се одржи во август. Со наближувањето на премиерата, ќе дознаваме се повеќе и повеќе детали за долгоочекуваниот уред.. Најновите податоци на интернет откриваат дека моделот ќе понуди многу помоќна батерија со полнеж од 3.850 или 4.000 милиампер часови. За споредба, Galaxy Note 8 е опремен со многу помала батерија од 3.300 милиампер часови. Ова значи дека неговиот наследник ќе понуди многу повеќе време за работа со едно полнење, информира Pocket-Link. Samsung Galaxy Note 9 ќе биде опремен со поголем екран кој ќе го направи вистински избор за корисниците кои гледаат мултимедија или го користат својот паметен телефон за игри. Новиот паметен телефон ќе има побрз процесор и ќе работи под Android Oreo. Самиот дисплеј ќе има големина од 6,4 инчи и ќе го пополни речиси целиот простор во предниот дел. Сепак, Galaxy Note 9 се очекува да има сличен дизајн со својот претходник. Исто така можеме да бидеме сигурни дека уредот ќе има подобри камери и веројатно ќе ...
| | веќе видена | слични

Samsung често претставува чудни варијанти од своите популарни уреди на кинескиот пазар. Овој пат, станува збор за нова верзија на Galaxy S9... Наводно, компанијата припрема Galaxy S9 верзија со дуалниот систем камери на S9+, кој ќе бидат сместени како камерите на iPhone X - во горниот лев агол на задната страна. Освен оваа промена, уредот ги има истите спецификации како S9, истите димензии, па дури и истата тежина. Интересно е што S9+ Mini ќе доаѓа во две верзии, со 4 и 6GB RAM. За жал, бидејќи димензиите на уредот се како оние на обичниот S9, во внатрешноста се наоѓа батерија од 3000mAh. Сега за сега, Samsung планира да го претстави уредот во Кина, но кога и колку чини не е познато.
| | веќе видена | слични

LG официјално ја потврди датата кога ќе ја претстави седмата генерација од нивниот уред од G серијата. За G7 веќе неколку пати можевме да прочитаме неофицијални информации кои како и обично ни ги претставија повеќето карактеристики, а исто така беше забележан и на MWC 2018 во Барселона Официјално, LG G7 ќе биде претставен на 2-ри мај на настан во Њујорк, како и на 3-ти мај во Сеул. Името на уредот официјално ќе биде LG G7 ThinQ, што ја означува вештачката интелигенција која ќе биде дел од него, а првпат претставена во LG V30S. Во најавата од LG нема повеќе информации за уредот, па останува само тоа што го знаеме од досега излезени неофицијални информации, а тие говорат дека G7 ќе дојде со Snapdragon 845, 6 GB RAM меморија, 64 GB простор, како и 6 инчен екран. Она што исто така може да се каже дека е потврдено е исечокот на горниот дел од екранот, исечок којшто најмногу стана популарен по претставувањето на iPhone X. Порталот Android Headlines претставија „рендери“ за кои тврдат дека се од официјалниот ...
| | веќе видена | слични

Новиот Самсунг Галакси Ноут се очекува да биде промовиран во август оваа година, а со наближувањето на премиерата се откриваат се повеќе детали околку неговите спецификации и изглед. Според последните информации Ноут 9 ќе има помоќна батерија со полнеж од 3.850 до 4.000 милиампер часови. Тоа е зголемување во однос на неговиот претходник, Ноут 8 кој има батерија од 3.300 милиампер часови, објави „ Покет-Линт “. Самсунг Галакси Ноут 9 ќе биде опремен со поголем екран кој ќе го направи вистински избор за корисниците кои гледаат мултимедија или го користат својот паметен телефон за игри. Новиот паметен телефон ќе има побрз процесор и ќе работи под Андроид Орео. Самиот дисплеј ќе има големина од 6,4 инчи и ќе го пополни речиси целиот простор во предниот дел. Сепак, Галакси Ноут 9 се очекува да има сличен дизајн со својот претходник. Исто така можеме да бидеме сигурни дека уредот ќе има подобри камери и веројатно ќе користи нова генерација на меморија. Во овој момент, ова се сите технички спецификации што ги ...
| | веќе видена | слични

Како што се доближуваме до претставувањето на OnePlus 6, секојдневно се појавуваат се повеќе фотографии и спецификации на уредот... Новата фотографија доаѓа од OnePlus 6 директно од компанијата. Како што може да забележите, OnePlus 6 е сместен под OnePlus 5T. Од сликата, изгледа дека новиот уред ќе биде малку повисок, послаб и поширок од неговиот претходник. Од неговите спецификации, знаеме дека OnePlus 6 ќе работи на Snapdragon 845 - моќниот процесор кој се наоѓа во Galaxy S9 серијата. Нормално, моќниот процесор ќе биде придружен од 8GB RAM и 256GB меморија. Според гласините, кинеската компанија планира да го претстави OnePlus 6 на 5 мај.
| | веќе видена | слични

Таман кога помисливме дека ерата на мини смартфони заврши, од Samsung пристигнува ново изненадување со тоа што се откри дека подготвува нова мини верзија на Galaxy S9 Plus. Samsung Galaxy S9 Plus mini според првичните информации ќе пристигне со дуо камера сместена од задната страна лево, осум-јадрен Snapdragon процесор и батерија со капацитет од 3000 mah, па повеќе детали очекуваме наскоро.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од Синдикатот на културата велат дека го чекаат владиното образложение за нејзиното разрешување. Одлуката според нив е изненадувачка, како и тоа дека таа доаѓа ...
сите 89 | | | веќе видена

Турските научници предупредуваат за опасноста од нови силни земјотреси што го загрозуваат Истанбул и реонот на Мраморно море, пишува денеска турскиот весник ...
сите 156 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 78 | | | веќе видена

Градоначалникот на Општина Охрид, Константин Георгиевски е уверен дека до следната сесија во февруари Охридскиот регион ќе ја надмине опасноста да биде ставен ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Honor 10 доаѓа на 15 мај!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: