Левица повикува на масовен првомајски протест: ВРЕМЕ Е ДА ГО ПОДИГНЕМЕ ГЛАСОТ ЗА СОПСТВЕНИТЕ ПРАВА!


„Време е да го подигнеме гласот за сопствените права!", вели партијата во својот Првомајски проглас, објавен на Фејсбук Партијата ги повикува на протест ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии

Демократскиот сојуз на сите работници им го честита 1-ви Мај, Денот на работничката класа.„За зачувување на стекнатите права, но и за стекнување со нови, за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Дозволете ми најпрво да Ви го честитам 1 мај Меѓународниот ден на трудот, посветен на борбата за зачувување и унапредување на правата на работниците, истакнува ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска упати честитка по повод 1 Мај – Меѓународниот ден на трудот, посветен на борбата за зачувување ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ во првомајската честитка констатира дека е тажна сликата за работниците во Македонија Секој од вас, кој со труд и вистинска ...
| | веќе видена | слични

По повод 1-ви Мај, Меѓународниот празник на трудот, здружението на граѓани "Титоисти", упати честитки до граѓаните на Општина Охрид. „Овој ден отсекогаш бил ...
| | веќе видена | слични

Останато

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов изјави дека за вчерашниот случај со евакуираните жители од ТЦ „Скопјанка", за жал градот нема многу законски надлежности ...
сите 145 | | | веќе видена

Дигитални мерачи на брзина ќе бидат поставени во близината на пет средни училишта во Скопје. Овие инструменти постојано ќе ја детектираат брзината со која ...
сите 138 | | | веќе видена

Во Собранието на Република Македобија утрово беше отворена дводневна регионална конференција за дијалог на високо ниво за политичкото учество на младите и ...
сите 21 | | | веќе видена

Своите очекувања во пресрет на следниот дуел во ЛШ ги сподели тренерот на македонскиот шампион Роберто Гарсија и левото руско крило Тимур Дибиров. Тренерот на ...
сите 136 | | | веќе видена

Охрид, 20. септември 2018 (ИНПРЕС) – На Граничниот премин на аеродромот „Свети Апостол Павле“ во Охрид, вчера, после 17:00 часот, за излез од Република ...
сите 90 | | | веќе видена

Министерот за финансии Драган Тевдовски денеска изјави дека поддржува наоѓање решение со кое ќе се овозможи пензионерите без дополнителни приходи да немаат ...
сите 75 | | | веќе видена

Градоначалникот Јован Стојаноски и секретарот Игор Бежоски, денес имаа работна средба со Џеват Кицара, Директор на Институтот за стандардизација и ...
сите 21 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Левица повикува на масовен првомајски протест: ВРЕМЕ Е ДА ГО ПОДИГНЕМЕ ГЛАСОТ ЗА СОПСТВЕНИТЕ ПРАВА!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: