Левица понуди решение за политичката криза


Поради медиумската блокада од страна на ТВ станиците, # Левица го реафирмира својот концепт за надминување на политичката агонија, во која не’ доведоа неодговорните партии и елити: 1.Мораториум на албанската платформа; 2.Транспарентност на преговорите за влада; 3.Институциите да работат согласно со своите уставни надлежности; 4.Итен прекин на протестите.
| | веќе видена | слични

Проект на смртта. Вака партијата „Левица“ го именуваше проектот за изградба на рудникот за злато на падините на Кожуф во Гевгелија. Велат граѓаните мора да знаат дека не станува збор за рудник преку кој ќе се ископува злато, туку тоа ќе се добива по хемиски пат за што ќе биде уништена 3.900 хектари букова шума додека земјата трајно ќе биде со отрови.
| | веќе видена | слични

Останато

Со 306 пратеници „за“ и 325 „против“, Долниот дом на британскиот Парламент и изгласа доверба на владата на конзервативната премиерка Тереза Меј, само еден ден ...
сите 336 | | | веќе видена

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност, по одделни котлини со услови за утринска магла. Утринската температура ќе се движи ...
сите 256 | | | веќе видена

Правилната форма на државјанството напишано на личните документи на албански јазик треба да биде државјанство „на Македонија“ („E Maqedonisë”), а не како што ...
сите 188 | | | веќе видена

Портпаролот на Бачев, Христијан Мицкоски бадијала се дообјаснува, нека се спрема за пораз на какви било избори Мицкоски повторно си ги дообјаснува своите ...
сите 254 | | | веќе видена

Спирос Данелис, пратеник во грчката парламентарна партија на партијата Потами, беше исфрлен од својата парламентарна група, а претседателот на партијата, ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Левица понуди решение за политичката криза

Од:
До кого (е-маил):
Порака: