Марка: „Ако Мурињо си замине, Лев ќе биде неговиот наследник“

Јоаким Лев, актуелниот селектор на германската фудбалска репрезентација, е можниот наследник на Мурињо кој пак најави преселба во Англија, пренесува шпанскиот весник Марка. Според Марка, ако „Специјалниот“ реши да го напушти Мадрид пред истекот на договорот, тогаш Лев е првиот избор на управата за да го превземе Кралскиот клуб. Инаку, 51 годишниот Лев стана селектор на Панцирите во 2006 година и со нив стигна до два полуфинални натпревари на Мудијалите и едно финале на Европското првенство во 2008 година. Марка сепак истакнува дека Реал во моментов не бара нов тренер, туку дека Лев е првиот избор за заменик на Мурињо, кој дојде во Мадрид во 2010 година и го освои Кралскиот куп.
| | веќе видена | слични

Според шпанска "Марка" селекторот на Германија е во лесна предност пред другите кандидати ако соработката со Жозе биде предвреме раскината Речиси постојано се пишува дека Жозе Мурињо може наскоро, па дури и на лето, да го напушти шпанскиот гигант Реал (Мадрид), со кого има договор до 2014 година. Последната изјава на португалскиот стручњак дека Англија е неговото "тивко страдање" и планира враќање во Премиер лигата, очигледно ги натера челниците на Реал да направат потесен круг на фаворити за негов наследник. Тоа беше причина шпанскиот весник "Марка" да ја пронајде неговата замена на клупата на "кралскиот тим". Доколку Мурињо го напушти мадридскиот клуб пред време, Реал ќе се обиде да го донесе селекторот на репрезентацијата на Германија, Јоаким Лев. - Лев во моментов најмногу им се допаѓа на челниците на Реал. Тој е тренер што е роден да го заземе местото на клупата на "кралевите". Договорот со Германија му истекува во 2014 година, токму како оној на Мурињо со Реал, пишува "Марка". Тој стана селектор на ...
| | веќе видена | слични

Откако пред неколку дена португалскиот стратег Жозе Мурињо изјави дека има желба еден ден да се врати во Премиерлигата, веднаш започнаа да се лицитираат имиња за негов евентуален наследник на кормилото на Реал Мадрид. Шпанските медиуми шпекулираат дека селекторот на германската репрезентација Јоаким Лев е најсериозен кандидат за евентуален наследник на „Специјалниот“ на тренерската функција на „Сантијаго Бернабеу“. Лев ја предводеше Германија до две полуфиналиња на Мундијалите и до едно европско финале откако е селектор на „панцерите“ од 2006 година. Шпанска Марка потенцира дека ниту Реал Мадрид во моментов бара тренер, ниту Мурињо предвреме има намера да го раскине договорот со „кралевите“, но во случај на заминување на контроверзниот Португалец, дека Германецот е најпосакуван за негов наследник.
| | веќе видена | слични

Изјавата на Жозе Мурињо дека англискиот Премиершип е негова „тивка тага“ ги натера првите луѓе на Реал Мадрид да направат потесен круг на фаворити за негов наследник, тврди шпанска „Марка“. Мурињо во вчерашното интервју за Би-Би-Си повеќе од било кога стави до знаење дека нема намера предолго да остане на клупата на „кралскиот клуб“ и дека неговата најголема „љубов“ сепак е Премиершип. По таа изјава управата на клубот од Мадрид наводно почнала да го решава кадровскиот крстозбор, односно да го бара неговиот наследник. Се верува дека на врвот на пописот на желби е селекторот на германската фудбалска репрезентација – Јоаким Лев. „Марка“ сепак на крајот појаснува дека тоа сигурно нема да се случи оваа и следната година, туку дека Лев е само во блага предност пред евентуалните други кандидати кога Португалецот ќе реши да ги спакува куферите и да си замине.
| | веќе видена | слични
2 копии

По изјавата на Жозе Мурињо дека неговиот сон е да се врати во Премиер лигата, шпанските медиуми тврдат дека челниците на Реал Мадрид веќе ја пронашле неговата замена. Тоа е Јоаким Лев, актуелниот селектор на Германија. Жозе Мурињо повторно ја разбранува јавноста со неговите изјави. Португалецот има уште две години договор со Реал Мадрид, кои најверојатно ќе ги испочитува. После тоа „Специјалниот“ најави дека сигурно се враќа на Островот. По оваа изјава, веќе се појавија и гласините околу неговата замена. Според шпанскиот весник „Марка“, челниците на Реал Мадрид веќе направиле листа од фаворити кои би можеле да седнат на клупата на клубот, а прв на оваа листа е актуелниот селектор на репрезентацијата на Германија, Јоаким Лев. 51-годишниот стратег веќе подолго време добива пофалби за неговата работа со репрезентацијата на Германија со која стигна до полуфиналето на Светското првенства и финалето на Европското првенство во 2008-та година. Меѓу другото Јоаким Лев вчера беше прогласен за личност на ...
| | веќе видена | слични

Изјавата на Жозе Мурињо дека Премиер лигата е неговата страст, наводно, ги натерала раководните луѓе на Реал Мадрид да направат потесен круг за негов наследник, тврди шпанска "Марка". Мурињо во понеделникот, повеќе од било кога, дал до знаење дека нема намера да остане на клупата на "кралскиот клуб", и дека неговата најголема "љубов" е Премиер лигата. По тие изјави управата на мадридски Реал наводно почнала да решава кадровски крстозбор односно да бара негов наследник. Се верува дека на врвот желби е селекторот на германската репрезентација на Германија, Јоаким Лев. "Марка" на крајот сепак објаснила дека такво нешто сигурно нема да се случи оваа и следната сезона, и дека Лев е само во блага предност пред евентуалните други кандидати кога Португалецот ќе одлучи да ги спакува куферите и да замине.
| | веќе видена | слични

По изјавата на Жозе Мурињо дека сака да се врати во Премиерлигата, тој повторно ја разбранува јавноста. По оваа изјава, веќе се појавија и шпекулации околу неговата замена. Според шпанскиот весник „Марца“, првите луѓе на Реал Мадрид веќе направиле листа од тренери кои би можеле да седнат на клупата на клубот, а прв на оваа листа е актуелниот селектор на репрезентацијата на Германија, Јоаким Лев. 51-годишниот стратег веќе подолго време добива пофалби за неговата работа со репрезентацијата на Германија, а деновиве беше прогласен и за личност на годината во Германија. (Крај)
| | веќе видена | слични

Селекторот на Германија наводно е најсериозен кандидат за наследник на тренерот на Реал Мадрид, доколку тој одлучи да се врати во Премиерлигата. Пред само два дена Жозе Мурињо изјави дека негова желба е еден ден пак да биде тренер во Премиерлигата, а веднаш уследи реакција од Реал Мадрид, кој наводно веќе го има подготвено неговиот наследник. Според мадридска Marca , тоа е Јоаким Лев, селекторот на репрезентацијата на Германија. Тој со „панцерите“, откако од 2006. година е нивни предводник, стигна до две полуфиналиња на Светските првенства и до едно финале на ЕП. Сепак, треба да се истакне дека Marca пишува и дека Реал во моментов не бара нов тренер, но и дека прв кој ќе биде контактиран во случај на заминување на Мурињо во Англија ќе биде токму Лев.
| | веќе видена | слични

Останато

Можноста катедралата Нотр Дам да добие нов модерен изглед, предизвика бес ширум Франција и светот, пренесе „РТ“.„Да го сопреме ова лудло. Мораме да покажеме ...
сите 640 | | | веќе видена

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски, на средба со жителите на Дебарца, порача дека отворените перспективи кон ЕУ и НАТО, носат економски ...
сите 181 | | | веќе видена

Изборната кампања денеска завршува. Точно на полноќ стапува изборниот молк а во недела граѓаните излегуваат на шесттите претседателски избори. Во релативно ...
сите 73 | | | веќе видена

Политички за НАТО изигравме одлично, но не испорачуваме резултати за позитивна препорака за старт на преговорите со ЕУ.НАТО е геополитика, ЕУ е техника, ...
сите 114 | | | веќе видена

Снимките од пожарот во Богородичната црква во Париз сите граѓани на Русија ги гледаа со солзи во очите, руските компании се подготвени да се приклучат на ...
сите 744 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Марка: „Ако Мурињо си замине, Лев ќе биде неговиот наследник“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: