Турција сепак нема да го блокира македонскиот влез во НАТО

10 копии

Парламентот на Летонија денеска го усвои нацрт-законот со кој се ратификува протоколот за пристапување на Македонија кон Алијансата.„НАТО обезбедува сигурност ...
| | веќе видена | слични

Иако сите земји од регионот веќе го сторија тоа, Турција се уште го нема ратификувано пристапниот протокол во својот парламент за членство на Македонија во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

 Сите  жители на балканскиот полуостров имаме задничка историја, многу блиски културни вредности, заедничка култура на толеранција, на почитување на ...
| | веќе видена | слични

Амбасадорот Фарук Кајмакџи, заменик-министер за надворешни работи на Република Турција во интервју за МИА, вели дека нема никаква пречка или проблем, можете да ...
| | веќе видена | слични

Заменик-министер за надворешни работи на Република Турција Фарук Кајмакџи, вели дека нема никаква пречка или проблем Турција во најскоро време да го ратификува ...
| | веќе видена | слични

Од аспект на Турција немаме никаква пречка или проблем. Бидејќи имавме избори имаме кратко пролонгирање, но од мигот кога повторно ќе стартува со работа ...
| | веќе видена | слични

Останато

Собраниската Комисија за деловнички и мандатно-имунитетни прашања в четврток треба да расправа за одземање на мандатот на пратеникот Никола Груевски. Седницата ...
сите 397 | | | веќе видена

Нашата евровизиска претставичка Тамара Тодевска блесна на сцената во смарагден фустан кој е дело на врвниот дизајнер Александар Ношпал.На својот Фејсбук ...
сите 277 | | | веќе видена

Во соопштението од Кабинетот на Пендаровски се наведува дека претседателот на Алијансата за Албанците, Села, упати честитки до претседателот Пендаровски по ...
сите 226 | | | веќе видена

Завршува слободното формирање на цените на горивата. Од понеделник ќе стапи на сила нова методологија. Од регулаторната комисија велат дека на трговците ќе им ...
сите 56 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Турција сепак нема да го блокира македонскиот влез во НАТО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: