Топ 10 голови на Мбапе големата надеж на Францускиот фудбал! Видео!


Може да се случи никој од нив да не замине, но може да се случи да ги срушат сите рекорди. Летниот преоден рок почнува на први јули и трае до први септември. Нов преоден рок е пред нас, а со него и некои нови трансфери поради кои ќе се дрма целиот фудбалски свет, највеќе Европа. Веќе не треба да се споменува дека секој следен преоден рок е потенцијално рекорден. Живееме во време кога со фудбалот владеат економските велесили, супербогатите сопственици, на кои не им тешко да потрошат неколку десетици милиони евра, за да донесат играч кој го сакаат. Така и овој преоден рок би можел да биде рекорден, посебно ако се знае дека Монако има бисер за кој еден европски великан е спремен да издвои рекордна сума. Може да се случи никој од нив да не замине, но може да се случи да ги срушат сите рекорди. Летниот преоден рок почнува на први јули и трае до први септември, но преговорите се веќе почнати, јасно е дека не чека топло трансфер лето. Килијан Мбапе Младиот Килијан Мбапе, на 18 години можеби е најголемото откритие ...
| | веќе видена | слични

Нов преоден рок е пред нас, а со него и некои нови трансфери поради кои ќе се дрма целиот фудбалски свет, највеќе Европа. Веќе не треба да се споменува дека секој следен преоден рок е потенцијално рекорден. Живееме во време кога со фудбалот владеат економските велесили, супербогатите сопственици, на кои не им тешко да потрошат неколку десетици милиони евра, за да донесат играч кој го сакаат. Така и овој преоден рок би можел да биде рекорден, посебно ако се знае дека Монако има бисер за кој еден европски великан е спремен да издвои рекордна сума. Може да се случи никој од нив да не замине, но може да се случи да ги срушат сите рекорди. Летниот преоден рок почнува на први јули и трае до први септември, но преговорите се веќе почнати, јасно е дека не чека топло трансфер лето. Килијан Мбапе Младиот Килијан Мбапе, на 18 години можеби е најголемото откритие на декадата. Малку е да се каже дека фудбалскиот свет не видел напаѓач со таква техника и инстикт на Тиери Анри. Она што е младиот Џанлуиџи Донарума кога се во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ливерпул ќе мора да ја зголеми сумата за Килијан Мбапе, бидејќи Монако одби 75 милиони евра од Премиерлигашот, тврди шпанска „Марка“. Наводно, новиот француски првак смета дека сумата едноставно не е доволна, но првично понудата била одбиена поради тоа што Монако не размислува да го продаде својот супер-талент. „Дијамантот“ од фудбалската фабрика на Монако може да замине само ако некој клуб ја надмине цената која Јунајтед ја плати за Пол Погба. „Кнезовите“ вчера ја освоија лигата по 17 години со победа од 2-0 над Сент-Етјен, Мбапе беше стрелец на мечот, а потоа истакна дека следната сезона планира уште пмногу успеси со тимот и најави дека ќе игра уште подобро, со тоа нагласувајќи дека ќе остане играч на . Претседателот на клубот, Димитри Риболовлев инсистира Мбапе да ја продолжи својата кариера во Монако и смета дека трансфер во било кој поголем на таа возраст може да влијае врз неговиот развој и да не го покаже својот максимум. Иако одигра сензационални партии во француското првенство и Лигата на шампиони, ...
| | веќе видена | слични

Килијан Мбапе очекувано доби повик за претстојните натпревари на француската репрезентација, а селекторот Дидие Дешамп повторно реши да го игнорира Карим Бензема од Реал Мадрид. Додека 18-годишниот вундеркинд од Монако станува миленик на Дешамп и еден од главните ѕвезди на подмладената Франција, Бензема никако да се врати во националниот тим, во кој не е повикан откако стана дел од скандалот со изнудување во кој е вклучен и порашениот француски репрезентативец Метју Валбуена. Бензема има уште добра сезона со Реал Мадрид, но тоа не беше доволно за Дешамп да се премисли и да го врати меѓу репрезентативците, додека во нападот покрај Мбапе, повик добија и неговиот клупски колега Лемар, Дембеле од Борусија Дортмунд, Жиру од Арсенал, Гризман од Атлетико Мадрид, Лаказет од Лион, Паје и Товин од Олимпик Марсеј. Франција игра пријателски натпревар против Парагвај на 2. јуни, една недела подоцна и гостува на Шведска, за на 13. јуни да се сретне со Англија.
| | веќе видена | слични

Монако приреди вистинска сензација со освојувањето на титулата во француското првенство, со што „кнезовите“ ја прекинаа доминацијата на екипата на ПСЖ која претходно четири години по ред го освојуваше трофејот. Еден од најзаслужните сигурно е Килијан Мбапе, извонредниот фудбалер кој сезонава блесна на светската сцена. Мбапе го постигна и првиот гол на синоќешниот меч со Сент Етјен, уште еднаш потврдувајќи го неверојатниот раст за само една година, со оглед на фактот дека лани настапуваше за младинската екипа на „кнезовите“. „ Само кога ќе се сетам дека до лани настапував само против младинци. Игравме натпревар во Гамбардела и бев фантастичен, но мајка ми веднаш ме спушти на земја, посочувајќи ми да не заборавам дека сепак играм со деца. Само одговорив дека истото ќе им го правам и на возрасните противници, еве мина само една година, а се случува токму тоа. Не сакам да звучам премногу самоуверено, едноставно само си поставувам високи цели за да можам повеќе и повеќе да напредувам “ – изјави Мбапе. Тој не го ...
| | веќе видена | слични

Килијан Мбапе продолжува да восхитува со извонредни настапи во дресот на Монако, откако француското „чудо од дете“ постигна фантастичен погодок на вечерашниот дуел со Сент Етјен. Мбапе најпрвин им побегна на дефанзивците на гостинскиот тим, а кога дојде очи в очи со голманот со финта „го легна“ на земја, пред да ја смести топката во празната мрежа. Погледнете ја најновата мајсторија на Килијан Мбапе… Kylian Mbappe Cheeky Goal vs Saint Etienne (1-0) by wfproductions
| | веќе видена | слични

Младиот напаѓач на Монако, Килијан Мбапе со својот потег ги воодушеви навивачите на Реал Мадрид! Мбапе направи уште еден чекор кон Реал, пишува мадридски „АС“, овој пат преку Инстаграм. Имено, тој ја „лајкна“ фотографијата на Рафаел Варан и Карим Бензема на пат кон Виго каде вечерва Реал го игра одлучувачкиот меч во Примера. Ваквиот потег на младиот напаѓач на Монако со аплауз го дочекаа навивачите на „кралскиот“ клуб но и мадридските медиуми кои тврдат дека ова е уште еден доказ дека Мбапе следната сезона ќе игра на „Сантиаго Бернабеу“. Мбапе веќе го нарекуваат „Новиот Анри“ , а селекторот Дешамп веќе го повика за сениорската репрезентација. Тој со 16 години стана најмлад дебитант, а со 17 најмлад стрелец во историјата на Монако. Зинедин Зидан уште во 2013 година како 15-годишник се обиде да го доведе во Реал Мадрид, но Мбапе одбил бидејќи сакал да остане во татковината, што се покажа како одличен потег. Оваа сезона се промовираше во еден од најголемите таленти во светот, а неговата цена вртоглаво расте од ...
| | веќе видена | слични

Талентираниот француски фудбалер Килијан Мбапе веројатно ќе биде најбараниот фудбалер во следниот преоден рок. Тој ја воодушеви Европа со настапите во дресот на Монако оваа сезона, па за него интерес покажаа голем број на великани, меѓу кои и Реал Мадрид. Според информациите на француската радио станица „РМЦ“, Монако неодамна одбил 80 милиони евра за Мбапе, иако не се открива кој клуб ја испратил таа понуда за 18-годишниот фудбалер. Се претпоставува дека тоа би можел да биде токму Реал Мадрид, а за 18-годишниот голгетер на „Кнезовите“ интерес покажаа уште и Манчестер Јунајтед и Челзи. Со ова се покажува дека во Монако знае да ги цени своите најголемите таленти. Клупската политика на „Кнезовите“ е да работат со млади и талентирани фудбалери кои ги носат во својата академија, а потоа релативно рано добиваат шанса во првиот тим. Ова се покажа како успешен рецепт кој се применуваше во последните 2-3 години, па така оваа сезона се собираат плодовите со оглед на тоа дека Монако е на чекор од шампионската титула ...
| | веќе видена | слични

Килијан Мбапе се очекува да биде една од најголемите трансфер мети во текот на претстојниот летен преоден рок, но ако прашањето за неговата иднина ќе биде познато некаде во месец јуни или јули, во меѓувреме на фановите на Монако им преостанува само да уживаат во неговата неверојатна фудбалска магија која никога не остава рамнодушен. Осуманесетгодишниот тинејџер еднсотавно племени со својот вонсерски талент со кој веќе се запозна комплетната светска спортска јавност, а во изминативе 20 часа хит број еден на социјалните мрежи е вртелешката која ја изведе, а со која брутално го измести противничкиот дефанзивец. Мбапе го извади од копачки стоперот на Лил Берија со неколку спектакуларни потези, а потоа одлично асистираше до Бернардо Силва кој зголеми на 2:0 во 41-та минута. Kylian Mbappe doesn't just score goals…
| | веќе видена | слични

Останато

Потребна е дискусија за повторно отворање на предлог договорот за Брегзит, но тоа ќе биде можно единствено ако нови преговори поддржат сите земји членки на ЕУ, ...
сите 420 | | | веќе видена

Со своја рака го потпиша законот на употреба на албанскиот јазик, но денешната седница ја водеше на македонски. И од СДСМ велат дека Законот за употреба на ...
сите 252 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Топ 10 голови на Мбапе големата надеж на Францускиот фудбал! Видео!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: