Ова лето во Охрид премиера на NUMB Tribute кон неповторливата музика на Pink Floyd

Музиката е единствената работа во светот која ги обединува луѓето. Уште ако е квалитетна и базирана врз вистински емоции, нејзината вредност и трајност е уште ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерството за внатрешни работи попладнево објави видео од синоќешните насилни протести пред Собранието на Република Македонија. Поради насилно однесување, ...
сите 233 | | | веќе видена

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов го повикува премиерот Зоран Заев веднаш да покрене постапка за импичмент, најгалсувајќи дека неговиот став ...
сите 83 | | | веќе видена

Од утре во Македонија и на северната хемисфера почнува летото. Истовремено на јужната полутопка настапува зимата. Во Македонија летото почнува во 12 часот и 7 ...
сите 353 | | | веќе видена

Заеднички со Грција создаваме регионална заедница, семејство фокусирано на луѓето, на граѓаните. Нашите држави имаат обврска да застанат позади еднаквоста меѓу ...
сите 55 | | | веќе видена

Вечерва во Скопје продолжија протестите против Договорот помеѓу владите на Македонија и Грција за решавање на спорот за името. На протестот се пеат патриотски ...
сите 258 | | | веќе видена

Во утринското интервју, пратеникот од грчката опозициска партија рече дека нема шанси Нова демократија да го поддржи Договорот меѓу Македонија и Грција и нема ...
сите 348 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ова лето во Охрид премиера на NUMB Tribute кон неповторливата музика на Pink Floyd

Од:
До кого (е-маил):
Порака: