Судија на Вимблдон се симна да игра, а тенисерот се качи да суди (Видео)


За време на егзибициски меч на Вимблдон во мешани двојки, се случи нешто што нема шанса да се види на регуларен официјален меч од програмата на неофицијалното ...
| | веќе видена | слични

На Вимблдон во женска конкуренција во двојки беше виден еден од најчудните поени во историјата на овој турнир. Јелена Остапенко и Вероника Кудерметова изгубија ...
| | веќе видена | слични

На натпреварот во женски двојки помеѓу Јелена Остапенко и Вероника Кудерметова против Ализ Корне и Петра Мартиќ се случи еден несекојдневен поен, кој според ...
| | веќе видена | слични

Останато

Пратеникот Артан Груби во име на ДУИ побара наследникот на Катица Јанева како шеф на Специјалното јавно обвинителство да биде веднаш одбран од Советот на јавни ...
сите 211 | | | веќе видена

Обвинителката Вилма Русковска не знае каде е специјалната обвинителка Катица Јанева, која минатата недела поднесе неотповиклива оставка, а неколку часа подоцна ...
сите 327 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска изјави дека неговата задача, во рамки на надлежностие што ги има, е да ја намали поларизацијата во општеството. Порача ...
сите 145 | | | веќе видена

Фејсбук статус на пратеникот на СДСМ, Александар Кирацовски: Случајот „Рекет“ е олицетворение на рекет-културата којашто како лоша практика се создаде за време ...
сите 36 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Судија на Вимблдон се симна да игра, а тенисерот се качи да суди (Видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: