Лесна чоколадна торта со портокал, за која не ви треба брашно


2 копии

Поправете го расположението, одржете ја силата и концентрацијата со десерт кој го закрепнува цел организам. 1/2 кг бадеми сок и кора од 1 лимон малку вода 1/2 ...
| | веќе видена | слични

Ако сакате да ја исчистите лесно пеглата дома, тогаш има лесен и брз трик. Со врела пегла исклучена од штекер, поминете на површина на која сте ставиле доста ...
| | веќе видена | слични

 Иако меленото месо го имате пробано во сите можни варијанти и рецепти, верувајте дека во овој ќе добие сосема поинаков вкус. Топчињата од мелено месо, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Храброста на премиерите Зоран Заев и Алексис Ципрас реши долготраен проблем, кој ќе и овозможи на Македонија да се движи напред кон НАТО и Европската унија, ...
сите 526 | | | веќе видена

Викендов на барање на жителите, хеликоптер на АРМ достави храна и помош од „Црвен крст“, во селата Брест и Малино маало. Армијата е секогаш тука за своите ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лесна чоколадна торта со портокал, за која не ви треба брашно

Од:
До кого (е-маил):
Порака: