Дали женските производи за интимна нега го зголемуваат ризикот за инфекција?

Геловите за интимна нега се поврзани со 8 пати поголем ризик од габична инфекција. П роизводите за интимна нега за жените опфаќаат широк спектар на различни ...
| | веќе видена | слични

Често иритацијата на вагината се подобрува од само себе без каков и да е третман. Во случаите сепак кога тоа останува за подолго време, се влошува или повторно ...
| | веќе видена | слични

Останато

Поради релативно топлото време и позитивните температури на воздухот се очекува топење на снегот кој падна во изминатото деноноќие и тоа на местата пониски од ...
сите 312 | | | веќе видена

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 122 | | | веќе видена

Бегството на екс премиерот Никола Груевски ја заостри политичката реторика помеѓу власта и опозицијата. СДСМ прстот го впери кон лидерот на ВМРО-ДПМНЕ. Според ...
сите 225 | | | веќе видена

Шефот на црногорската дипломатија Срѓан Дармановиќ изјави дека во случајот со поранешниот македонски премиер Никола Груевски, Црна Гора постапувала како и со ...
сите 292 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 230 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дали женските производи за интимна нега го зголемуваат ризикот за инфекција?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: