Кривична пријава против мажот што се самозадоволуваше пред книжарница

СВР-Скопје на поднесе кривична пријава против лицето З.П. (51) од Скопје вработен како лекар во една КПУ поради основано сомнение дека завчера (04.07.) околу 08.30 часот на ул. “Трифун Хаџијанев“ поточно на влезот од книжарата „Аренал“, додека оштетеното лице била на работа како продавач во гореспоменатата книжара, извршил кривично дело – “задоволување на полови страсти пред друг“. Имено пријавениот дошол пред влезот од книжарата, и во еден момент се завртел кон оштетената и со едната рака (другата му била во лонгета) почнал полови дејствија пред оштетената. Оштетната во тој момент почнала да вика, а пријавениот се завртел и почнал да бега. Викањето го слушнал вработен во “Блик Мак“ лоциран во близина на книжарата „Аренал“, по што случајот го пријавиле во полиција. Од страна на СВР-Скопје по кратко време сторителот е пронајден и приведен во ПС„Гази Баба“, а извршено е и препознавање од страна на оштетената. Инаку З.П. и претходно е пријавуван за истото кривично дело.
| | веќе видена | слични

Секторот за внатрешни работи-Скопје поднесе кривична пријава против лицето З.П. (51) од Скопје вработен како лекар во една Казнено поправна установа. Во понеделникот, околу 08.30 часот на ул. “Трифун Хаџијанев“ поточно на влезот од книжарата „Аренал“, додека оштетеното лице била на работа како продавач во книжарата, лекарот извршил кривично дело – “задоволување на полови страсти пред друг“. Имено пријавениот дошол пред влезот од книжарата, и во еден момент се завртел кон оштетената и почнал полови дејствија пред оштетената. Оштетната во тој момент почнала да вика, а пријавениот се завртел и почнал да бега. Викањето го слушнал вработен во “Блик Мак“ лоциран во близина на книжарата „Аренал“, по што случајот го пријавиле во полиција. Од страна на СВР-Скопје по кратко време сторителот е пронајден и приведен во Полициската станица „Гази Баба“, а извршено е и препознавање од страна на оштетената. Инаку З.П. и претходно е пријавуван за ова кривично дело.
| | веќе видена | слични

Манијакот доби кривична, тепачите се бараат Скопската полиција вчера поднесе кривична пријава против лекарот Зоран П. (51), кој завчера мастурбираше на улица во населбата Автокоманда. Тој ќе одговара за задоволување на полови страсти пред друг. Од МВР додаваат дека се уште се утврдува идентитетот на лицате кои за одмазда го нападнаа осомничениот. Лекарот и претходно бил пријавуван за истото кривично дело. Како што веќе информиравме, лекарот кој е вработен во затворот Идризово", околу 8.30 часот отишол пред книжарницата Аренал" на улицата Трифун Хаџијанев". Иако едната рака му била во гипс, со здравата ги откопчал панталоните и почнал да се самозадоволува пред очите на вработената во книжарницата. Таа во паника почнала да вика, а манијакот со трчање избегал во околните улички. Деталниот опис бил доволен на полицајците од станицата во населбата за неколку часа да го фатат и да го приведат, а повикана била и девојката која го препознала. Откако го документирале случајот, полицајците го пуштиле Зоран да си оди, ...
| | веќе видена | слични

Скопската полиција го откри блудникот кој пред два дена јавно се самозадоволувал на влезот од една книжарница, додека продавачката била на работното место. Како што соопшти денеска МВР, за стореното кривично дело “задоволување на полови страсти пред друг“ се сомничи лицето .П. (51) од Скопје вработен како лекар на една од клиничките установи во Скопје. Пријавениот завчера во утринските часови дошол пред влезот од книжарата, и во еден момент се завртел кон оштетената и со едната рака (другата му била во лонгета) почнал полови дејствија пред оштетената. Оштетената во тој момент почнала да вика, а пријавениот се завртел и почнал да бега. Сторителот бил откриен и приведен по кратко време, а извршено е и препознавање од страна на оштетената. З.П. и претходно бил пријавуван за истото кривично дело.
| | веќе видена | слични
2 копии

Откриен идентитетот на човекот кој се самозадоволувал пред книжарница-бил затворски лекар. МВР објави дека го открила идентитетот на човекот кој вчера рано наутро се самозадоволувал пред книжарница во населбата Автокоманда, пред очите на вработената во книжарницата. Тој има 51 година и работи како лекар во еден од двата скопски затвори, најверојатно во Идризово. Тој со едната рака се самозадоволувал, а другата ја држел крената бидејќи му била во лонгета. Кога го забележала, продавачката силно вреснала, па лекарот побегнал. Случајот го пријавила во полицијата. Таа веднаш реагирала и брзо го пронашла. Лекарот бил приведен во Полициската станица "Гази Баба". Продавачката била викната на препознавање. Лекарот и порано бил познат како човек кој јавно се самозадоволувал, за што бил кривично пријавуван. Против него полицијата поднела кривична пријава за задоволување полови страсти пред друг.
| | веќе видена | слични

Полицијата поднесе кривична пријава против 51-годишниот лекар кој завчера се самозадоволуваше пред продавачка од книжарата “Аренал“ во скопската населба Автокоманда. Пријавениот З.П., вработен како лекар во еден од затворите, завчера околу 8,30 часот дошол пред влезот од книжарата “Аренал“, и во еден момент се завртел кон вработената и со едната рака (другата му била во лонгета) почнал полови дејствија. Оштетената во тој момент почнала да вика, а пријавениот се завртел и почнал да бега. Викањето го слушнал вработен во “Блик Мак“ лоциран во близина на книжарата, по што случајот го пријавиле во полиција. Од страна на СВР-Скопје по кратко време сторителот е пронајден и приведен во полициската станица Гази Баба, а извршено е и препознавање од страна на оштетената. Инаку лицето З.П. и претходно е пријавуван за истото кривично дело. СВР-Скопје поднесе кривична пријава против лекарот поради основано сомнение дека извршил кривично дело “задоволување на полови страсти пред друг“.
| | веќе видена | слични

Полицијата поднесе кривична пријава против вработен како лекар во една Казнено поправна установа за сторено кривично дело “задоволување на полови страсти пред друг“. Манијачното дејство затворскиот лекар З.П. (51) од Скопје го извршил завчера околу 08.30 часот на ул. “Трифун Хаџијанев“ поточно на влезот од книжарата „Аренал“ со едната рака почнал полови дејствија пред оштетената вработена. Жената во тој момент почнала да вика, а пријавениот се завртел и почнал да бега. Викањето го слушнал вработен во “Блик Мак“ лоциран во близина на книжарата „Аренал“, по што случајот го пријавиле во полиција. Од страна на СВР-Скопје по кратко време сторителот е пронајден и приведен во Полициската станица „Гази Баба“, а извршено е и препознавање од страна на оштетената. Инаку З.П. и претходно е пријавуван за ова кривично дело.
| | веќе видена | слични

Лекар во еден од скопските затвори се самозадоволувал на јавно место. Настанот се случил утрото во понеделникот пред една книжарница во Скопје, поточно пред влезот на една книжарница. 51 годишниот лекар дошол пред влезот на книжарницата во која работела сега оштетената и со едната рака започнал да се самозадоволува пред неа. Оштетената во тој момент почнала да вика по што 51 годишниот лекар почнал да бега. Викањето го слушнал вработен во еден од околните дуќани, по што настанот го пријавиле во полиција. За кратко време, полициски службеници го пронашле осомничениот лекар, а оштетената продавачка го препознала во полициската станица. Инаку пријавениот лекар уште од порано и е познат на полицијата како сторител на исти кривични дела
| | веќе видена | слични

Останато

Никола Груевски ќе биде на слобода и викендов. Синоќа до доцните часови, медиумските екипи чекаа пред затворот во Шутка, но екс премиерот не се појави. Во ...
сите 435 | | | веќе видена

Владата на СДСМ повторно удира по џебот на граѓаните. Прогресивниот данок кој го наметнува однародената и криминална власт, негативно влијае врз бизнисот и ...
сите 150 | | | веќе видена

Дали процесот за името е пред нова пречка – што значи изјавата на екс-министерот Никос Коѕијас дека нацрт-амандманот на членот 49 од Уставот, предложен од ...
сите 158 | | | веќе видена

По трагичната гостиварска случка, кога бегајќи од куче скитник младата Џејха Меџити заврши во водите на Вардар и се удави, се огласи и Ветеринарната комора на ...
сите 73 | | | веќе видена

Каков ќе биде ефектот на даночната реформа, односно прогресивниот данок ќе се види на долг рок. Не мора да значи дека повисоките даноци ќе се одразат добро или ...
сите 182 | | | веќе видена

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за ...
сите 50 | | | веќе видена

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кривична пријава против мажот што се самозадоволуваше пред книжарница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: