Пародија на евровизиската песна „To the sky“


4 копии

На самата композиција има снимено видео-спот каде во главна улога се Лего коцките кој се мала копија на целиот спот кој беше реализиран од страна на BMA Мертан Аслани во продукција на Горила.
| | веќе видена | слични

По се изгледа синглот „To the sky“ на Тијана Дапчевиќ која беше изведена на Евровизија стана хит не само во целиот балкан туку и подалеку. Имено на самата композиција има снимено видео-спот каде во главна улога се верувале или не Lego коцките кој се мала копија на целиот спот кој беше реализиран од страна на BMA Мертан Аслани во продукција на Горила. Занимлив спот во кој верувам ке препознаете како е опишана Тијана Дапчевиќ затоа во продолжение уживајте во слаткото сценарио.
| | веќе видена | слични

Останато

Миле Јанакиески, Кирил Божиновски и нивните семејства се жртви на политички прогон, терор и одмазда. Решението со кое што им се изрекува притвор на Јанакиески ...
сите 228 | | | веќе видена

СДСМ е единствената партија во Европа која ја води лице, три пати аболицирано за тежок криминал и злоупотребувајќи ја моќта и институциите наредува политички ...
сите 289 | | | веќе видена

Во моментов не постојат официјални информации дали полицијата има сознанија дека Груевски е во земјата, штом потрагата ја започна пред неговиот дом. Единствено ...
сите 218 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 285 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 59 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска нагласи дека нема никакви разногласија помеѓу вработените во неговата Администрација. – Во Белата куќа работите ...
сите 85 | | | веќе видена

Владата засега не се откажува од еколошките налепници и покрај тоа што премиерот изјави дека тоа би било еден вид дискриминација. Заменик министерот за животна ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пародија на евровизиската песна „To the sky“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: