Милан водеше со 2-0 на Сан Паоло, на крајот Наполи се радуваше на победа (ВИДЕО)


„Росонерите“ прокоцкаа голема предност на гостувањето кај Наполи, домаќините со пресврт стигнаа до триумф од 3-2 во дербито на второто коло од Серија А Италија ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тимот на Милан вчера оствари голема победа во дербито на колото во Серија А против Рома. „Росонерите“ беа подобар ривал на теренот и заслужено стигнаа до ...
| | веќе видена | слични

Славниот италијански новинар и голем навивач на Милан, Тизиано Крудели, еуфорично ја послави синоќашната победа на Росонерите против Рома со резултат од 2:1. ...
| | веќе видена | слични

Милан синоќа со голот на Кутроне во 95. минута ја совлада Рома со 2:1 во дербито на третото коло во Серија А. Иако до последните секунди од натпреварот Рома ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Милан и Рома со возбудливо дерби го отворија третото коло во Серија А на „Сан Сиро“, за „росонерите“ да стигнат до својата прва победа во новата сезона од 2:1 ...
| | веќе видена | слични

По три успешни гостувања кај Милан, „Волчицата" загуби на Сан Сиро, Игуаин со извонредна асистенција го прослави младиот Кутроне за победа од 2-1.Милан ја доби ...
| | веќе видена | слични

„Волчицата“ конечно капитулираше на Сан Сиро, откако во претходните три години си заминуваше со цел плен, Рома вечерва загуби со гол примен на 30 секунди пред ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Охрид, 12. јули 2019 (ИНПРЕС) – Засега до општината нема поднесени барања од граѓани за обесштетување, по завчерашното невреме што го зафати Охридскиот регион, ...
сите 152 | | | веќе видена

Од извори блиски до обвинителството, Магазин дознава дека при вчерашниот претрес на просториите на 1ТВ, чиј неформален сопственик е Боки13, пронајдени се ...
сите 202 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 90 | | | веќе видена

Руските пранкери кои го имитираат поранешниот украински претседател, Петро Порошенко, и кои им се јавуваат по телефон и ги лажат политичарите и светските ...
сите 180 | | | веќе видена

Предвремени парламентарни избори оваа година нема да има, а ако воопшто има, тоа најрано може на почетокот на наредната година, која и онака е изборна. До ...
сите 146 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Милан водеше со 2-0 на Сан Паоло, на крајот Наполи се радуваше на победа (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: