30 години со ајкули – Дискавери ја слави годишнината со легендарна недела посветена на ајкулите (SharkWeek)


Главните ѕвезди на програмата се секако ајкулите од сите видови и големини, додека пак гледачите секогаш остануваат фасцинирани од емисиите посветени на големите бели ајкули. Оваа година во неделата посветена на ајкулите на Дискавери каналот ќе учествуваат преку 20 врвни научници и истражувачи, на кои ќе им се придружат и познати личности како што е славниот стручњак за преживување BearGrylls. Недела на ајкули секој ден ни носи нови и интересни приказни, кои се снимени со помош на иновативни технологии кои ни овозможуваат поглед врз сите уникатни видови на ајкули. Со помош на SHARKCAM, Дискавери ги носи гледачите со места кои никогаш претходно не можеле да бидат забележани со камера. Распоредот на програмата за Недела на Ајкули 2018 : BearGrylls против ајкулите ( понеделник, 23.07.2018 од 22.00 часот ) Bear Grylls ги преживува најесктремните околности. Но што се случува кога ќе направи потег врз ајкула која има предност на домашен терен? Без кафез ( вторник, 24.07.2018 од 22.00 часот ) Професоналниот ...
| | веќе видена | слични

Лед Цепелин оваа година ја слави 50-годишнината на постоењето поради што одлучија да им спремат бројни изненадувања на обожавателите, почнувајќи од преработката на ‘The Song Remains The Same’. Со оглед на тоа дека 50 години постоење дефинитивно не е малку, Лед Цепелин реши да ги израдува своите фанови со мал пакет кој ќе содржи се и сешто. За почеток повторно ќе ја издадат “The Song Remains The Same”, а ќе направат и луксузен сет со книга со слики, со есеј од Камерон Кров и многу други работи.
| | веќе видена | слични

Останато

„Јас од месец септември 2018 година до некаде 10 април 2019-та сум постојано уценуван од група на луѓе кои од мене изнудија голема сума на парични средства“, ...
сите 17 | | | веќе видена

Од понеделник, откако ќе се достават дополнителни списи кои недостасуваат, Советот на јавни обвинители ќе решава по извештајот на Обвинителството за гонење на ...
сите 209 | | | веќе видена

Владата тоне во корупција и во афери, а институциите се политички притиснати и парализирани, истакна денеска портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски.Тој ...
сите 373 | | | веќе видена

Обвинителката Вилма Рускоска потврди дека има судир на интереси адвокатот Стеван Павлески да ја застапува специјалната јавна обвинителка Катица Јанева додека е ...
сите 310 | | | веќе видена

Поранешниот член на групата „Нокаут“ и нов заменик-министер за економија Кирил Колемишевски, воскресна во политиката преку шарените трибини пред Владата за ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

30 години со ајкули – Дискавери ја слави годишнината со легендарна недела посветена на ајкулите (SharkWeek)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: