Ибрахимовиќ: Лос Анџелес веќе има Бог, а ЛеБрон ќе биде крал


3 копии
5 копии

 Играчот во НБА и легендата на Кливленд Кавалирс, како и новиот играч во тимот на Лос Анџелес Лејкерс, е роден 1984 година, а неговата мајка тогаш имала само ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Поранешниот играч на Лос Анџелес Лејкерс, Коби Брајант не штедеше пофални зборови за генералниот менаџер на клубот, Меџик Џонсон, кој беше најзаслужен за ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Околу 80 кучиња скитници биле заловени и соодветно третирани во изминатите четири месеци во Кавадарци, информираше денеска Петар Камчев од Јавното ...
сите 137 | | | веќе видена

Кога на 28 јуни 1914 година Гаврило Принцип како резултат на околности кои се уште се истражуваат во историјата успева да изврши атентат врз надвојводата Франц ...
сите 174 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 12. ноември 2018 (ИНПРЕС) – МВР ќе поднесе соодветни пријави против Јанко Бачев и демонстрантите кои протестираа пред куќите на пратениците од ...
сите 101 | | | веќе видена

Според Влатко Ѓорчев, членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, најавените налепници на автомобилите, не се решение за чистење на воздухот, и порача Заев, Макрадули и ...
сите 19 | | | веќе видена

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ.„Антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ и пионот Мицкоски се ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ибрахимовиќ: Лос Анџелес веќе има Бог, а ЛеБрон ќе биде крал

Од:
До кого (е-маил):
Порака: