LEAP - Новата контрола на движење во светот на компјутерите

LEAP Motion е новиот геџет чии дивелопери имаат за цел да го променат начинот на управување и користење на компјутерите и тоа во многу блиска иднина. Michael Buckwald, соспственикот на оваа компанија која што доаѓа од Сан Франциско, вели дека кон крајот на ова лето овој продукт ќе биде достапен во јавноста со кој ќе постигне револуција на светскиот пазар. Неговата примена е разнообразна и може да го користат архитекти, дизајнери, економисти, правници, лекари па дури е едноставен и достапен за младата популација која што ќе може да го употребува за истражување или разонода. LEAP Motion
| | веќе видена | слични

Останато

Во следните денови во попладневните часови ќе има честа појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со ...
сите 303 | | | веќе видена

Недела. Некаде околу пладне. Штипското село Чардаклија пусто. Вооружени со лаптоп низ него може да се сретнат само луѓето од Државниот завод за статистика ...
сите 230 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 159 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 97 | | | веќе видена

Симона Димковска, актерка од Куманово ја доби наградата за млад актер на 54-тиот Македонски театарски фестивал „Војдан Чернодрински“ кој од 7 јуни се одржуваше ...
сите 54 | | | веќе видена

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев, анализирајќи ја ситуацијата по средбата на премиерот Зоран Заев и канцеларката Ангела Меркел во Берлин, ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

LEAP - Новата контрола на движење во светот на компјутерите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: