Димитров: И утре да станеме дел од ЕУ, повторно ќе останеме истата земја

И утре да станеме членка на Унијата, ние повторно ќе бидеме истата земја. Реформскиот процес е поважен од самиот чин на пристапување. Тоа е најдобрата алатка ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Спогодбата од јуни во врска со името меѓу Македонија и Грција претставува значаен развој на настаните за регионот, смета францускиот министер за Европа и ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Франција ја поддржува европската перспектива на земјите од Западен Балкан и тие по вокација треба да се приклучат кон Европската унија, кога сите критериуми за ...
| | веќе видена | слични

Ова е пораката на  францускиот министер за Европа и надворешни работи, господинот Жан-Ив Ле Дриан во врска со земјите од Западен Балкан, вклучително и ...
| | веќе видена | слични

Кога општествата треба да освојат нов систем на вредности, тогаш тоа не е прашање на години, но на децении, вели писателот Анила Вилмс во текст за Дојче ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

На покана на Високиот претставник на ЕУ за надворешни работи и безбедносна политика Федерика Могерини и министерката за Европа, интеграција и надворешни работи ...
| | веќе видена | слични

Останато

Околу 80 кучиња скитници биле заловени и соодветно третирани во изминатите четири месеци во Кавадарци, информираше денеска Петар Камчев од Јавното ...
сите 137 | | | веќе видена

Кога на 28 јуни 1914 година Гаврило Принцип како резултат на околности кои се уште се истражуваат во историјата успева да изврши атентат врз надвојводата Франц ...
сите 175 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп се најде на удар на критики, зошто не го посетил меморијалниот центар на американските војници во Франција. Белата куќа ...
сите 86 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 12. ноември 2018 (ИНПРЕС) – МВР ќе поднесе соодветни пријави против Јанко Бачев и демонстрантите кои протестираа пред куќите на пратениците од ...
сите 101 | | | веќе видена

Според Влатко Ѓорчев, членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, најавените налепници на автомобилите, не се решение за чистење на воздухот, и порача Заев, Макрадули и ...
сите 19 | | | веќе видена

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ.„Антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ и пионот Мицкоски се ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Димитров: И утре да станеме дел од ЕУ, повторно ќе останеме истата земја

Од:
До кого (е-маил):
Порака: