Ова се последиците од напуштањето на Европската Унија: Над 250 компании се селат од Велика Британија во Холандија

Холандската влада соопшти дека е во преговори со над 250 компании за нивна „преселба“ од Велика Британија во Холандија во пресрет на напуштањето на Британците ...
| | веќе видена | слични

Во извештајот на холандското министерство за економија се наведува дека  благодарејќи на програмата за вработување во 2018 година од Британија 42 компании ги ...
| | веќе видена | слични

Холандската влада преговара со 250 компании за селење на седиштата од Велика Британија во Холандија, пред земјата да излезе од ЕУ на 29-ти март. “Во 2019 ...
| | веќе видена | слични

Холандската влада преговара со 250 компании за преместување на нивните седишта од Велика Британија во Холандија пред излезот на земјата од Европската Унија на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Присуството на пет лидери од албанскиот блок на лидерската средба кај Претседателот Стево Пендаровски ја покажа сликата колкава е поделеноста кај партиите на ...
сите 437 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев не сака да го сфати сериозно францускиот претседател Емануел Макрон од проста причина што Македонија и да го помине процесот на притстапни ...
сите 334 | | | веќе видена

Турскиот претседател, Реџеп Таип Ердоган пред средбата со рускиот претседател Владимир Путин, изјави дека Анкара после средбата ќе преземе понатамошни чекори ...
сите 577 | | | веќе видена

Вчера во 16.55 часот на магистралниот пат Охрид– Кичево, во близина на крстосница со регионален пат за Битола, патничко возило „југо“, со кичевски регистарски ...
сите 272 | | | веќе видена

Незаконито обезбедени докази се клучниот елемент кој го спорат адвокатите на Катица Јанева во обвинението кое Вилма Рускоска го поднесе за „Рекет“, пишува ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ова се последиците од напуштањето на Европската Унија: Над 250 компании се селат од Велика Британија во Холандија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: