Разбиена шема за измама со лажни бракови


12 копии
5 копии

Тајванските парламентарци денеска одобрија закон за истополови бракови, со што Тајван стана првата азиска држава што го направила тоа, јави ДПА. Законот ќе им ...
| | веќе видена | слични

Тајван е првата држава во Азија која ги легализираше истополовите бракови. Во 2017 година, уставниот суд на Тајван пресуди дека истополовите двојки имаат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тајванскиот парламент денеска прв во Азија ги легализираше истополовите бракови. Тајванскиот Уставен суд во 2017 година донесе одлука истополовите парови да ...
| | веќе видена | слични

Тајван стана првата азиска земја која легализирала истополови бракови, две години откако тоа беше оценето како законско право од уставниот суд. Парламентот ...
| | веќе видена | слични

Тајванскиот парламент стана прв во Азија што ги легализира истополовите бракови. Одлуката доаѓа по многубројните приговори од конзервативните политичари. Во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Oткако поранешната обвинителка од СЈО, Катица Јанева од Шутка беше однесена во домашен притвор во станот на нејзинот син, на Фејсбук со коментар се јави ...
сите 352 | | | веќе видена

Од УПОЗ потсетуваат дека бараат враќање на парите од штрајкот во 2016 година, итна измена на Законот за судска служба со која поинаку ќе се определи позицијата ...
сите 137 | | | веќе видена

Првата тура повратни пари од данокот за додадена вредност кај граѓаните кои скенираа фискални сметки во рамки на проектот „Мој ДДВ“, во вкупен износ од 3 ...
сите 53 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски одговарајќи на новинарски прашања во врска со повикот на премиерот Зоран Заев руските бизнисмени да инвестираат во земјата и ...
сите 84 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Разбиена шема за измама со лажни бракови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: