Лажна панда ги измами туристите во Сочи


Огромна дупка се појави во град на Флорида при што „проголта“ две куќи и еден брод, по што жителите мораа да се евакуираат. На почеток дупката била како мал ...
| | веќе видена | слични

Американската Национална вселенска агенција (НАСА) забележала дупка во фотосферата на Сонцето, пренесува „Дејлимејл“. Огромната дупка, со должина од околу ...
| | веќе видена | слични

Научниците открија нова дупка на површината на сонцето која може да се забележи со подобар телескоп но не и со двоглед. Дупката е широка 120.000 километри и се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Два дена по катастрофалниот земјотрес во Мексико, при што загинаа најмалку 230 лица, спасувачките тимови воспоставија контакт по телефон со деца затрупани под ...
сите 224 | | | веќе видена

Доколку Северна Кореја изврши тестирање на хидрогенска бомба во Тихиот Океан, тоа ќе биде „промена на играта“ и САД ќе го третираат сериозно, но не веруваат ...
сите 318 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лажна панда ги измами туристите во Сочи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: