ТА „Вел - Јан“ одбележа 25 години од основањето

30.04.2018 ТА „Вел - Јан“ го прослави својот 25 роденден. Во присуство на голем број гости, соработници, познаници на основачите на агенцијата, „Вел - Јан“ го прослави својот јубилеј, 25 години од основањето. Туристичката агенција „Вел - Јан“ е основана на 7 април 1993 година од господинот Димитар Велинскикој ги поздрави присутните. Првите организирани тури надвор од државата на агенцијата биле за Сончев брег, Несебар и Поморие во соработка со локалната агенција “Несебар Ин“.
| | веќе видена | слични

„Не се плашам од стареењето. Имам многу работи во животот на кои можам да се радувам“, истакнала актерката Пенелопе Круз која во прегратката на својот сопруг и колега Хавиер Бардем (49) ќе го прослави својот 44-ти роденден. Пенелопе вели дека тие денови сака да ги помине со семејството, синот Лео (7) и ќерката Луна (4), како и со сестрите, браќата и родителите. – Нема ништо поубаво од начинот на кој моите деца ме гледаат – рекла актерката. Пенелопе истакнала дека во иднина нема да одговара на таквите работи, а дека ја восхитува таа холивудска опседнатост со младоста и годините на жените. – На почетокот на кариерата лажев за своите години така што во еден момент ни самата не знаев колку имам години. Но, тогаш сакав да делувам постаро – рекла Пенелопе. Оскаровката неодмна го сними четвртиот филм со сопругот, а втор во кој играат двојка. Станува збор за психолошкиот трилер „Сите знаат“ во кој сопружниците ги толкуваат главните улоги и со нив ќе биде отворен овогодинашниот Филмски фестивал во Кан. ФОТО: ...
| | веќе видена | слични

Останато

Охрид, 12. јули 2019 (ИНПРЕС) – Засега до општината нема поднесени барања од граѓани за обесштетување, по завчерашното невреме што го зафати Охридскиот регион, ...
сите 152 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 90 | | | веќе видена

Руските пранкери кои го имитираат поранешниот украински претседател, Петро Порошенко, и кои им се јавуваат по телефон и ги лажат политичарите и светските ...
сите 181 | | | веќе видена

Триесетдневен притвор за Бојан Јовановски и Зоран Милевски, како осомничени за изнудување пари, одземен мобилен телефон на специјалната обвинителка Катица ...
сите 145 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ во неделата оствари еден од најголемите успеси во својата кариера, бидејќи успеа да добие драматичен меч против миленикот на публиката во Лондон, ...
сите 268 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ТА „Вел - Јан“ одбележа 25 години од основањето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: