Лавров: Санкциите на САД против Иран се непромислени и дестабилизирачки

2 копии

Новите американски санкции против Иран се контрапродуктивни и дестабилизирачки, изјави рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров. Тој порача дека ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Русија се надева дека никогаш повторно нема да се случи ситуација слична на кризата во парламентарното собрание на Советот на Европа (PACE), во која руската ...
| | веќе видена | слични
8 копии

На гласањето одржано во вторникот, на Советот на Европа (СЕ) беше поставено прашањето дали на Русија треба да ѝ се овозможи рамноправно членство во ...
| | веќе видена | слични

По пет години, Русија повторно има право на глас во Советот на Европа, иако ништо не е променето во причините за неговото одземање. На што се должи промената ...
| | веќе видена | слични

Украинскиот делегат во парламентарното собрание при советот на Европа “PACE” збесна поради враќањето на Русија, и порача дека „демоните се враќаат“. Советот на ...
| | веќе видена | слични

Украинската делегација во Европскиот совет го напушти собранието во знак на протест откако на руските пратеници им беше дозволено да се вратат во советот за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Неделниот извештај на Институтот за јавно здравје за периодот од 29 јуни до 5 јули 2020 година бележи намалување на бројот на новозаболени и починати, а ...
сите 482 | | | веќе видена

Техничкиот премиер Оливер Спасовски денеска од Куманово рече дека Владата во што е можно пократок период ќе го разгледа предлогот на Комисијата за заразни ...
сите 275 | | | веќе видена

Невозможно е да се води конструктивна дебата со човек што не ја зборува вистината – напиша на Фејсбук лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по вчерашниот ...
сите 264 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 141 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, одржа средба со новата вонредна и ополномоштена амбасадорка на Германија, Анке Гизеле Холштајн, која во оваа ...
сите 249 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лавров: Санкциите на САД против Иран се непромислени и дестабилизирачки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: