Лавров: Провокациите на Западот во Сирија би можеле да се повторат

3 копии
3 копии

Русија, Турција и Иран треба да и помогнат на сириската влада да ја расчисти својата земја од терористи , рече рускиот министер за надворешни работи, Сергеј ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Активниот и мултилатерален развој на руско-турските односи покажува колку големо значење на тоа даваат претседателите на Русија и Турција, Владимир Путин и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Саудијците охрабрени од изјавите на Доналд Трамп, испратија ултиматум до властите во Доха, барајќи Катар да се вклучи во копнената инвазија на Сирија - во ...
| | веќе видена | слични

Соединетите Американски Држави воспоставија нова воена база во сириската покраина Хасака, додека пак Франција испраќа нови воени конвои во тоа подрачје. Овие ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кривичниот совет на одделението за организиран криминал и корупција при Основниот суд Скопје 1 – Скопје денеска донесе одлука со која мерката притвор за ...
сите 377 | | | веќе видена

На социјалните мрежи вечерва се појавија коментари од фановите на музичарот кој загина со Шабан Шаулиќ, Мирсад Кериќ, кој овие денови беше заборавен од ...
сите 270 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче, најави дека ќе им се исплатата дополнителни финансиски средства на медицинските лица кои останале повеќе од редовното ...
сите 192 | | | веќе видена

“Кога ги започнавме преговорите со ДУИ за нова влада, на првиот состанок Али Ахмети ми кажа дека има две опции : Или да направи коалиција со ВМРО-ДПМНЕ, или ...
сите 153 | | | веќе видена

Граѓаните сами ќе си ја платат Република Северна Македонија. Сите документи – лични карти, возачки дозволи, пасоши, здравствени книшки, регистарски таблички ќе ...
сите 25 | | | веќе видена

Наградата „Евалд Фон Клајст“ што се доделува за придонес кон светскиот мир и безбедноста, а им беше врачена на двајцата премиери, Зоран Заев и Алексис Ципрас, ...
сите 99 | | | веќе видена

До сега на Live Aid концертот се собрани околу 100 милиони долари за храна и лекови. Концертот , на кои има околу 250 000 луѓе се одржува во близина на местото ...
сите 117 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лавров: Провокациите на Западот во Сирија би можеле да се повторат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: