Лавров: Русија е подготвена да доставува гас за ЕУ преку „Турскиот поток“


4 копии

Русија е подготвена да доставува гас на територијата на ЕУ преку „Турскиот поток“, но, за тоа се неопходни гаранции од европските власти, особено од Европската ...
| | веќе видена | слични

Министерот истакна дека руските енергетски планови на Западен Балкан се регулирани со договори со земјите од регионот. Русија е подготвена да доставува гас ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Потребни и се само 250 милиони кубни метри гас, но сепак Македонија е најзависна од другите во регионот, од кои повеќето имаат активна мрежа или ќе градат ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Меѓународните финансиски институции се заинтересирани за финансирање изградба на гасоводни мрежи во општините, информира денеска министерот за економија ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Растот на цената на нафтата на светските пазари може да предизвика ценовен шок во електрична енергија. Токму затоа новиот закон за либерализација на пазарот , ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Охрид, 15. декември 2018 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде променливо облачно со слаб до умерен југоисточен ветер. Во крајните западни и источни делови ќе има ...
сите 247 | | | веќе видена

Главниот град на Унгарија заживеа во новогодишна атмосфера. На температури под нулата, околу разиграниот Дунав се замрзнуават спомените на илјадниците туристи. ...
сите 209 | | | веќе видена

Во 16.25 часот во Полициска станица Македонски брод е пријавено дека на улица ,,Партизанска’’ во Македонски Брод патничко моторно возило ,,Фолксваген голф’’ со ...
сите 154 | | | веќе видена

Премиерот на Италија, Џузепе Конте вечерва потврди дека младиот новинар Антониo Мегалици им подлегнал на повредите здобиени во нападот на божиќниот пазар во ...
сите 102 | | | веќе видена

– Загубивме колега, другар, пријател, и голем професионалец посветен на својата визија за Охрид. Низ годините проф. д-р Јован Стојаноски даде огромен придонес ...
сите 88 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска оствари средба со членовите и симпатизерите на ВМРО-ДПМНЕ во Крушево, каде говореше за актуелната политичка ...
сите 311 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лавров: Русија е подготвена да доставува гас за ЕУ преку „Турскиот поток“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: