„Лавовите“ бараат македонските партии да ги прецизираат црвените линии

Поранешната единица „Лавови“ се огласи во јавноста по повод политичката ситуација, со повеќе барања. Претседателот на државата, Ѓорѓе Иванов да го повика ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Единицата „Лавови“ се огласи во јавноста по повод политичката ситуација: Ви го пренесуваме соопштението интегрално: Поради сериозноста на политичката ситуација ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Бесконечни реплики и контрареплики и грешно рецитирање поезија ги одбележуваат дискусиите за разрешување на јавниот обвинител Марко Зврлевски во изминативе две ...
сите 472 | | | веќе видена

Наместо да се зборува за она што е точка на дневен ред, односно разрешувањето на Зврлевски, вие зборувате за сè и сешто. Да се држевте до темата, дебатата ...
сите 171 | | | веќе видена

Владата предводена од СДСМ го исплати долгот кон Дојче Банка во висина од 77,3 милиони евра, а јавниот долг го намали за 31,4 милиони евра во однос на првиот ...
сите 104 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ продолжува со панел дисусиите, a на денешниот панел насловен „Младите сакаат безбедна иднина“, меѓу другите говореше и Валентин Манасиевски, член на ...
сите 151 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев денеска писмено побара од претседателот на Собранието Талат Џафери да одреди термин за тематски ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Лавовите“ бараат македонските партии да ги прецизираат црвените линии

Од:
До кого (е-маил):
Порака: