Лапсус на Арена Филип II

Наместо амблемите на Работнички и естонски Транс, на семафорот се појавија оние на Ренова и Гленторан. На почетокот на дуелот од првото квалификациско коло во Лига Европа помеѓу нашиот Работнички и естонската екипа на Транс, организаторот направи мал лапсус. На семафорот се појавија имињата на двата учесници во натпреварот, но наместо нивните амблеми стоеја оние на Ренова и на Гленторан од Северна Ирска, тимови кои го одиграа својот натпревар недела дена пред тоа на истиот стадион. Исто така, наместо знамето на Естонија се појави знамето на Северна Ирска. Нормално, грешката беше експресно отстранета, но сепак присутните не пропуштија да ја овековечат.
| | веќе видена | слични

КВАЛИФИКАЦИИ ЗА ЛИГА ЕВРОПА - Работнички - Транс Нарва 3:0 Рутинирано одработен меч Лесно, без напор, фудбалерите на Работнички со 3:0 (1:0) го совладаа естонскиот претставник Транс Нарва и веќе в четврток, во рамките на првиот меч од второто квалификациско коло од Лига Европа, му гостуваат на Јувенес Догана од Сан Марино. Против една од најслабите екипи која досега се претставила на арената "Филип втори" "романтичарите" поведоа во последната минута од првиот дел, кога гостинскиот капитен Китто киксираше, му ја додаде топката на Петровиќ, кој од 16 метра непречен од никого ја погоди празната мрежа.. Во првото полувреме за одбележување е одличниот удар во пречката на Берзјукорновас. Во вториот дел Работнички целосно ја превзеде иницијативата. Во 81 минута, на капитенот Манески не му беше тешко, од непосредна близина, со удар со глава, да го зголеми водството. Осум минути подоцна, резервистот Петковски одлично шутираше од15 метри и го постигна конечниот резултат. - Одигравме фер и квалитен меч. Моите фудбалери ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Политичарите кои ги бива да лажат и да манипулираат имаат име и презиме. Тоа е Зоран Заев и картелот околу него. Политичарите кои се коцкаат со идентитетот на ...
сите 230 | | | веќе видена

Со опозицијата досега имаме убав дијалог и консензус по многу важни прашања, а тоа се потврдува затоа што пратениците заедно гласаа и за двотретински и за ...
сите 51 | | | веќе видена

Власта реши да дискутира за сѐ освен за содржината на Договорот со Грција. Власта бега од детална дебата за содржината на договорот, затоа што знаат дека ...
сите 129 | | | веќе видена

Пет лица се повредени од кои едно потешко во сообраќајна несреќа на три возила што денеска околу 12:30 часот се случила на регионалниот пат Желино-Групчин, ...
сите 195 | | | веќе видена

Калишкиот манастирски комплекс го сочинуваат четири светилишта, две пештерски цркви посветени на Богородица и Атанасиј Велики и уште две цркви едната посветена ...
сите 46 | | | веќе видена

Зоолошка градина Скопје за првпат после 26 години станува дом на слонови. Прва слоница жителка на Скопје Зоо, била слоницата Цица која во Скопје живеела од ...
сите 33 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лапсус на Арена Филип II

Од:
До кого (е-маил):
Порака: