„All I Want for Christmas Is You” на Мараја Кери и донесе 51 милион евра


7 копии

„All I Want for Christmas Is You” од Мараја Кери, е една од најпознатите божиќни песни во поновата историја, и таа досега на пејачката и донесе вкупна заработка од 51 милион евра. Според списанието „Економист“, овој хит од 1994 година, е најслушана празнична песна на сите времиња. На музичката платформа Спотифај, „All I Want for Christmas Is You” се наоѓа на врвот на листата од 13 најпопуларни божиќни песни. До крајот на ноември годинава, таа е преслушана над 210 милиони пати. Неофицијално, најмногу во периодот на божиќните и новогодишните празници. Песната е број еден и на топ 15 листата рок-божиќни хитови во Велика Британија, на списанието „Ролинг Стоун“. Една од занимливостите вели дека текстот Мараја го напишала за само 15 минути. Песната се најде на првиот нејзин божиќен албум „Merry Christmas”, објавен на 1 ноември 1994 година.
| | веќе видена | слични
2 копии

Минатата година фалшот на Мараја Кери на сцената во Њујорк беше еден од топ темите на новогодинешната ноќ. Оваа 2018-та тргна подобро. Таа овојпат не пееше плејбек, а „Vision of Love“ звучеше изненадувачки добро во живо.
| | веќе видена | слични

По дебаклот што ѝ се случи минатата година на пречекот на новата година на „Тајмс сквер“, Мараја Кери и оваа година пееше пред њујорчани. Но, за разлика од лани, овој пат Мараја звучеше одлично. Таа ги испеа Vision of Love и Hero. По спуштањето на новогодишната топка, долгогодишна традиција во Њујорк, таа на прашањето од водителот Рајан Сикрест за тоа како се чувствува, рекла „Многу подобро од лани“. И сите дојдени да ја пречекаат Новата година на „Тајмс сквер“ во Њујорк беа задоволни од настапот на Мараја, а социјалните мрежи беа преполни со пофалби за неа.
| | веќе видена | слични

Кајли Џенер сеуште не ја потврди веста за нејзината бременост, а веќе неколку месеци не се појавува јавно. Реалити ѕвездата последно се појави на Божиќната забава на нејзината мајка иако папараците не успеаа да ја фотографираат.Сепак сега се појавија фотографии од пред неколку месеци на кои се гледа бремената Кајли.Тие се од септември каде реалити ѕвездата е на роденден на нејзината пријателка Џордан.Се претпоставува дека на фотографиите Кајли е во петиот месец од бременоста.
| | веќе видена | слични

 Иако гласините за бременоста на Кајли Џенер кружат од септември годинава, некако успеа да се сокрие од папараците. На божиќната картичка на целото Кардашијан семејство недостасуваше само таа, а од божиќната забава на Крис Џенер, видовме само фотки од трудничкото стомаче на Клое. A post shared by (@khloekardashian) on Dec 25, 2017 at 1:14pm PST Но, планот за „тајна и приватна бременост“ беше нарушен од најновите фотки на Твитер. Направени за време на роденденот на нејзината пријателка Џордин Вудс, јасно го откриваат огромното трудничко стомаче на 20-годишната Кајли.
| | веќе видена | слични

Новогодишните и Божиќните празници се пред нас, а во нивна чест и познатите ѕвезди ги накитија своите елки и ги украсија своите домови. Погледнете кој тоа го направи најдобро: Кендал Џенер Бела Хадид Ник Џонас Кајли Џенер Донатела Версаче Мараја Кери Бритни Спирс Кејти Холмс
| | веќе видена | слични

Останато

Недела. Некаде околу пладне. Штипското село Чардаклија пусто. Вооружени со лаптоп низ него може да се сретнат само луѓето од Државниот завод за статистика ...
сите 230 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 159 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 97 | | | веќе видена

Дали некогаш сте се запрашале дали би живееле во радиоактивната зона Чернобил која денес е целосно напуштена.За одговорот не се двоумат многумина, па веднаш ...
сите 64 | | | веќе видена

Симона Димковска, актерка од Куманово ја доби наградата за млад актер на 54-тиот Македонски театарски фестивал „Војдан Чернодрински“ кој од 7 јуни се одржуваше ...
сите 54 | | | веќе видена

Саудискиот престолонаследник, принцот Мохамед бин Салман ја повика меѓународната заедница да заземе „решителен став“ во врска со нападите врз нафтените танкери ...
сите 100 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„All I Want for Christmas Is You” на Мараја Кери и донесе 51 милион евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: