ВМРО-ДПМНЕ: Ниедна Влада досега не ги осиромашила земјоделците, како вашата


3 копии

Ниедна Влада досега не ги понижила, обесправила и осиромашила земјоделците како оваа вашата, се вели во соопштението ВМРО- ДПМНЕ го потсетува министерот ...
| | веќе видена | слични
6 копии
3 копии

Оваа година се очекуваат повисоки откупни цени на грозјето, пред се, поради зголемената побарувачка на глобалниот пазар. Винарските визби немаат залихи и ...
| | веќе видена | слични

Винарските визби немаат залихи и најавуваат откуп од близу 143 милиони килограми, рекол министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Просечната производна цена на пченицата годинава е 9,14 денари, а се очекува просечен принос од 3.500 килограми од хектар, соопшти денеска министерот за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Асоцијацијата на земјоделци се согласува со пресметките на Минситерството за земјоделство, шумарство и водостопанство дека производствената цена на пченицата ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство информира дека во постапка се измени од Програмата за финансиска поддршка во земјоделството за 2018 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лозарите и винарите денеска ќе преговараат за цената на грозјето. Претседателот на Здружението „Напредни лозари”, Трајче Кулев информира за МИА дека интерната ...
| | веќе видена | слични

Не запира понижувањето и недоличното однесување на актуелната влада на СДСМ врз земјоделците иако од опозиција ветуваа брда и долини. Минатата година поради ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Две недели по распишувањето на претседателските избори, а во исчекување на кандидатот со кој ќе влезе во изборна трка владејачкото мнозинство, „Макфакс“ ...
сите 212 | | | веќе видена

Наглата промена на времето, односно брзиот продор на многу студената воздушна маса која се спушта од Русија од утрешната ноќ како и во сабота ќе услови ...
сите 204 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче, најави дека ќе им се исплатата дополнителни финансиски средства на медицинските лица кои останале повеќе од редовното ...
сите 197 | | | веќе видена

“Кога ги започнавме преговорите со ДУИ за нова влада, на првиот состанок Али Ахмети ми кажа дека има две опции : Или да направи коалиција со ВМРО-ДПМНЕ, или ...
сите 153 | | | веќе видена

Дали сте подготвени да платите повеќе за одмор без пластика? Заслужено да уживате, а притоа да придонесувате против загадувањето на животната средина. Тоа е ...
сите 91 | | | веќе видена

Коалиција од 16 американски сојузни држави, предводени од Калифорнија, ја тужи администрацијата на претседателот Доналд Трамп поради неговата одлука за ...
сите 104 | | | веќе видена

Сите одговорни за несреќата кај Ласкарци треба да излезат пред судот на правдата, порачаа денеска од Алијанса за Албанците. Пратеникот на оваа партија Сурија ...
сите 170 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Ниедна Влада досега не ги осиромашила земјоделците, како вашата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: