Lamborghini влијание во Hyundai

Актуелно Сериозните намери на јужно-корејскиот бренд со луксузната марка Genesis, која неодамна ја промовираа, се навистина видливи и по најновото пополнување на тимот. Имено, поранешниот директор на Lamborghini одговорен за бренд и дизајн, Manfred Fitzgerald, е ангажиран од страна на Hyundai да направи анализа на развојната стратегија за Genesis и да даде потврда и правец како новиот луксузен бренд треба да се развива. Дизајнерот, кој има 52 години, во 2011 година го напушти Lamborghini и ја продолжи својата кариера во друг луксузен бренд кој произведува електронски уреди и аудио системи, германскиот Loewe. Како што споменавме Manfred е дополнување на тимот во кој веќе се наоѓаат дизајнерите Luc Donckerwolke од Bentley и Albert Biermann од BMW што е доказ дека Genesis има намера сериозно да пристапи во освојувањето на луксузниот автомобилски сегмент. Genesis веднаш по објавувањето на брендот започна со промоција на стратегијата и на првите модели кои се очекува многу скоро да ги видиме во продажба. За ...
| | веќе видена | слични

Останато

Грчкиот премиер Алексис Ципрас успеа да го подобри имиџот во меѓународната заедница и да изврши притисок врз политичките противници, благодарение на ...
сите 347 | | | веќе видена

Во Општина Илинден продолжува традицијата, среќникот што го фати Богојавленскиот крст што свештениците од црквата „Свети Константин и Елена“ го положија во ...
сите 332 | | | веќе видена

Речиси пет и пол часа траеше расправата на Комисијата за национална одбрана и надворешни работи во грчкиот парламент за нацрт закон според кој се ратификува и ...
сите 117 | | | веќе видена

Циклонска активност со центар во јужните делови на Европа ќе услови од утре и во текот на неделава да има повремени врнежи од дожд и снег на пониските места и ...
сите 188 | | | веќе видена

Најмалку 40 повредени од кои 25 полицајци, еден фоторепортер и еден снимател, приведени 12, од кои уапсени седум лица, солзавец и сериозни инциденти, учество ...
сите 128 | | | веќе видена

Откако се врати Кина, во строго чувана тајност пристигнала во Србија, поради работни обврски . Видена е за прв во јавноста кога излегувала од автомобил за ...
сите 148 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Lamborghini влијание во Hyundai

Од:
До кого (е-маил):
Порака: