Колку лајкови вреди твоето дете?

Сосема е природно мајките, бабите и тетките сакаат да ги запознаат своите деца и внуци со далечните роднини и дека раѓањето на детето е настан за кој мора да се извести поблиската и подалечната фамилија преку социјални мрежи. Исто така, сосема е природно мајките, бабите и тетките да дадат сѐ за нивното дете или внуче да биде најубаво офлајн, но и онлајн (ако има нешто поморбидно од избор за најубаво бебе, слободно кажете ми). Но... Да го претворите детето во моден додаток со кој се добива лавина лајкови или споделувања, не само што не е природно, туку е и гротескно до таа мера што тоа го повлекува прашањето дали треба да се воведат дозволи за репродукција. Едно е да бидеш во можност на своето дете да му овозможиш квалитетна облека, сосема друго е на детето уште од првата година да му всадуваш модни марки како единица мерка за вредност и да ја занемаруваш удобноста на детето само за тоа да изгледа послатко. Едно е твоето слатко девојче да сака да си игра со шминки, следејќи го примерот на тетките од своето ...
| | веќе видена | слични

Останато

Хрватскиот репрезентативец и екс-вардарец Игор Карачиќ делуваше и тоа како расположено и самоуверено по четвртата победа на Хрватска на Европското првенство, ...
сите 656 | | | веќе видена

Во понеделник на 20 јануари во судница за случајот ТНТ е повикана докторката која на еден од обвинетите во случајот, Тони Трајковски му издаде медицинска ...
сите 396 | | | веќе видена

Иранците вчера ги погребаа своите државјани кои се најдоа меѓу 176-те загинати во соборениот украински авион во Техеран, додека на универзитетите ширум Канада ...
сите 380 | | | веќе видена

Попладнево во 15 и 40 минути на КАРИЛ им подлегна на повредите 37-годишната жена која утринава со тешки повреди и скршеници на главата и внатрешно крварење, во ...
сите 261 | | | веќе видена

Зоран Нечев од институтот за демократија вели дека постои можност целиот процес да се заврши и пред загребскиот самит во мај, односно Македонија да ги започне ...
сите 302 | | | веќе видена

Започна главната фаза 14. Европското првенство, но луѓето од ЕХФ го одбележаа првиот дел и направија листа од десетте најтрактивни погодоци. Еден е дело на ...
сите 132 | | | веќе видена

Фај Данвеј (79) е најпозната по улогата во Бони и Клајд, а кога беше фотографирана во опуштено издание без шминка, популарната актерка никој не ја ...
сите 157 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Колку лајкови вреди твоето дете?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: