Земјотресот во кој загинаа 830 илјади луѓе

 Овие добро познати „факти“ се сè само не вистинити. Веројатно и вие припаѓате на голема група на луѓе чии родители зборувале за овие работи, во обид да ве ...
| | веќе видена | слични

Останато

Пред пратениците следната недела во Собранието ќе се најде новиот текст на законот за Јавно обвинителство, со кој Специјалното јавно обвинителство ќе се ...
сите 140 | | | веќе видена

Јавното обвинителство за организиран криминал во куса изјава за „Република“ демантира дека за специјалната јавна обвинителка Катица Јанева е издадена наредба ...
сите 339 | | | веќе видена

Откако го освои Вимблдон, најдобриот светски тенисер, Новак Ѓоковиќ, со семејството дојде на летување во Хрватска. Тој пред неколку дена стигна на Корчула, па ...
сите 249 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Земјотресот во кој загинаа 830 илјади луѓе

Од:
До кого (е-маил):
Порака: