Лабрадорот и понатаму е најпопуларен во САД

21 година по ред Лабрадорот ( Лабрадор ретривер ) е најпопуларно куче во САД, за малку пред Германскиот овчар , соопштуваат од американското кинолошко друштво (American Kennel Club). На трето место „се пробија“ кучињата од расата Бигл , Златниот ретривер е на 4. место, додека Јоркширскиот териер ја затвора ТОП 5 листата на најпопуларни кучиња во САД за 2011 година. Во Топ 10 се враќа Ротвајлерот , кој по 10 години од листата го симна Ши-цу. На листата од 6. до 9. место следуваат булдогот, пудлицата, боксерот и јазовичарот (Dachshund). Повеќе на Интернет страницата на American Kennel Club.
| | веќе видена | слични

Останато

Територијата на нашата држава се наоѓа под влијание на многу постудена воздушна маса која се спушта од северните гфеографски широчини и истата и понатаму ќе ...
сите 219 | | | веќе видена

Бугарската Влада го одобри Протоколот за НАТО, односно приклучувањето на Република Северна Македонија кон Алијансата, што беше потпишан од земјите членки на 6 ...
сите 160 | | | веќе видена

Првите мечеви од осмина финалето на Лигата на шампионите во кои се среќаваат Манчестер Јунајтед - Пари Сен Жермен и Рома - Порто почнаа со оддавање почит на ...
сите 105 | | | веќе видена

На свечена церемонија денеска пред Владата на Република Македонија беше кренато знамето на НАТО. Професорката Гордана Силјановска Давкова, една од кандидатите ...
сите 73 | | | веќе видена

Интегрален текст од соопштението на ВМРО-ДПМНЕ Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, д-р Христијан Мицкоски придружуван од Меѓународниот секретар д-р Тимчо Муцунски, ...
сите 115 | | | веќе видена

СДСМ одлучи да нема предвремени парламентарни избори заедно со претседателските со што е одбиено барањето на опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Според партискиот ...
сите 114 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лабрадорот и понатаму е најпопуларен во САД

Од:
До кого (е-маил):
Порака: