„Ла ла ла“ на Саша Евтимова на затворањето на 11. ИТФ „Лица без маски“

4 копии

Со кореодрамата „Ла ла ла“, авторски независен проект на Саша Евтимова, ќе биде означен крајот на 11. издание на ИТФ „Лица без маски“. Претставата „Ла ла ла“ е ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

Театар Комедија вечер ќе ја изведе романтичната комедија „Дони Дарк“ по повод 25 години професионална актерска кариера на Магдалена Ризова. Со оваа претстава ...
| | веќе видена | слични
6 копии
3 копии
3 копии
повеќе

Останато

Зошто се разликуваат позициите на премиерот Заев за „Монструм“ пред да седне во владејачката фотелја заедно со Ахмети и денес? Контрадикторните изјави на ...
сите 204 | | | веќе видена

На социјалните мрежи голем интерес предизвика забавата со зурли и тапани на вчерашното отворање на автопатот Демир Капија-Смоквица. Најголемиот број коментари ...
сите 182 | | | веќе видена

Дали омразата кон жените била мотив на напаѓачот со комбе? На тоа упатува не само изборот на жртвите, туку и неговите изјави на социјалните мрежи пред да го ...
сите 88 | | | веќе видена

Охридските еколози од Грашница се против изградба на регионална депонија во Дебрца или на било која друга локација. Нивниот предлог е да се продолжи со веќе ...
сите 53 | | | веќе видена

„Со чочек и сечење на црвена лента свечено беше пуштено во употреба новото триаголниче", пишува на фејсбук страната „Штипски Актуелности", а се работи за ...
сите 66 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Ла ла ла“ на Саша Евтимова на затворањето на 11. ИТФ „Лица без маски“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: