ЛА Лејкерс со уште едно засилување: И Бредли меѓу „езерџиите“

ЛА Лејкерс ангажираа уште едно засилување за новата сезона. Извонредниот дефанзивец на Мемфис, Ејвори Бредли е најновото засилување на „езерџиите“ потпишувајќи ...
| | веќе видена | слични

Останато

Македонската телеметриска сеизмолошка мрежа денескa регистрира два земјотреса чиишто епицентри се наоѓаат на 220 километри јужно од Скопје во соседна Грција и ...
сите 167 | | | веќе видена

Охрид, 12. јули 2019 (ИНПРЕС) – Засега до општината нема поднесени барања од граѓани за обесштетување, по завчерашното невреме што го зафати Охридскиот регион, ...
сите 156 | | | веќе видена

Светската виолинистка Ванеса Меј, која го отвори Охридско лето, упати видео порака за хуманост и против насилство врз животните. – Навистина ме растажува кога ...
сите 108 | | | веќе видена

Вкусни домашни кроасани од лиснато тесто. 750 гр лиснато тесто 100 гр вишни малку цимет 2 кесички ванилин шеќер 1 пудинг од ванила 4 лажички густин 1 лажица ...
сите 100 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЛА Лејкерс со уште едно засилување: И Бредли меѓу „езерџиите“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: