Кузмановски во Топ 30 ракометари во ЕХФ Купот

Ракометарите на Еурофарм Работник со пораз о започнаа својот настап групната фаза во ЕХФ купот. Битолскиот тим гостува во Германија, кај Хановер во меч од Б ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ракометарите на Еурофарм Работник загубија со 24:21 во првиот натпревар од групната фаза во ЕХФ купот. Вечерва во германскиот град Хановер, иако битолчани беа ...
| | веќе видена | слични

Ракометарите на Еурофарм Работник вечерва ќе го започнат својот настап групната фаза во ЕХФ купот. Битолскиот тим има тешко гостување во Германија, кај ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 196 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) и нејзините постојани и придружни членки: Спорт Лајф, Моцарт, Златна Копачка, Евротип, Марбет и ...
сите 256 | | | веќе видена

Во моментов, во Градската општа болница „8-ми Септември“ хоспитализирани се 18 пациенти. Тројца од нив се наоѓаат во критична состојба, додека пак останатите ...
сите 207 | | | веќе видена

Премиерите на Република Северна Македонија и на Грција, Зоран Заев и Алкесис Ципрас, синоќа во Минхен ја добија наградата „Евалд фон Клајст“. Домаќин на ...
сите 139 | | | веќе видена

Претседателот на македонскиот парламент, Талат Џафери, ќе присуствува на гласањето во Бугарското национално собрание за Протоколот за членство на неговата ...
сите 131 | | | веќе видена

Еден од лидерите на професорскиот пленум, Жесток критичар на двојазичноста но и Борец против Преспанскиот договор. Професорката по уставно право на правниот ...
сите 130 | | | веќе видена

Вршителот на должност министер за одбрана на САД, Патрик Шенахан изјави синоќа дека се уште не утврдил колку финансиски средства од Пентагон ќе пренасочи за ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кузмановски во Топ 30 ракометари во ЕХФ Купот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: