Шпанија не спушти на земја: Maкедонија речиси без шанси за полуфинале


Македонската репрезентација го забележа првиот пораз на Европското првенство 20-31.Шпанската фурија беше пресилна вечерва и нашите момци заслужено се поразени. Едноставно ништо не ни одеше од рака.Во нападот премногу се грешеше, акциите не беа течни, бавно се враќавме во одбраната. Во еден период од првото полувреме немавме постигнато гол осум минути. Згора на на тоа најголем малер беше повредата на капитенот Лазаров.Единствена светла точка беше Борко Ристовски на голот. Во шпанската екипа еден од најдобрите беше голманот Деваргас како и вардарецот Канељас. Со овој пораз Македонија има минимални шанси за влез во полуфиналето ќе треба да ги победи Чешка и Данска и да се надева другите резултати да и одат во прилог.Токму затоа можеби селекторот Гонзалес во вториот дел од мечот како да ги чуваше силите на нашите ракометари. „ Фалангата“ во Вараждин беше нашиот осми играч а на трибините беше и премиерот Зоран Заев
| | веќе видена | слични
3 копии

Бекот на Металург, Филип Кузмановски е избран меѓу најдобрите млади ракометари на Европското првенство во Хрватска.Филип Кузмановски прикажа одлични партии на ...
| | веќе видена | слични

Европското првенство во Хрватска дефинитивно ни даде надеж дека ракометна Македонија не треба да стравува за својата иднина. Младите ракометари најавија дека ...
| | веќе видена | слични

Со синоќешното финале во „Арена Загреб“ во Хрватска заврши Европското ракометно првенство. Шпанија стана европски првак по првпат во својата историја, а по ...
| | веќе видена | слични

Синоќа, со среќен крај за Шпанија, заврши Европското ракометно првенство кое се одржа во Хрватска. „Црвената-фурија“ носена од фантастичниот Арпад Штербик во ...
| | веќе видена | слични

„Македонија има нова генерација која во иднина сигурно ќе направи добар резултат“, заклучува хрватскиот весник „Вечерњи лист“ во освртот за настапот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во текот на следните неколку денови, поточно некаде до вторник ќе продолжи променливото време со локални послаби врнежи и тоа од дожд на ниските и снег на ...
сите 222 | | | веќе видена

Залудни се обидите на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ преку неосновани кривични пријави да го блокираат напредокот на државата, се наведува во реакцијата на СДСМ на прес ...
сите 227 | | | веќе видена

Јелена Карлеуша и понатаму е во центарот на вниманието во сите балкански медиуми преку порно скандалот предизвикан од преписките и порно фотографиите кои што ...
сите 169 | | | веќе видена

Според него, спогодбата прво ќе мине во надлежните собраниски комисии, по што како што изјавил за новинарите, ќе кулминира со дебата на пленарна седница. ...
сите 61 | | | веќе видена

Од прогласувањето на епидемијата, досега, се вакцинирани 2.925 деца. Денеска до 13 часот вакцинирани се 181 дете, соопшти Министерството за здравство. За време ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шпанија не спушти на земја: Maкедонија речиси без шанси за полуфинале

Од:
До кого (е-маил):
Порака: